Beton görünümlü sıva

Betonart ile dekoratif duvar desenlendirmesi nasıl yapılır ?

Betonart brüt beton görünümlü sıva uygulamasını birkaç farklı şekilde yaptırarak mekânlarda farklı etkiler elde etmek mümkün. Bunun yanında renklendirme ustası ile ister beton renk tonları istersek de kendi seçtiğimiz renkleri kullanarak dekoratif duvarlar elde edebiliriz.

cafe-brut-beton-duvar

Betronart brüt beton görünümlü sıva uygulamasından kısaca bahsedelim.

-duvarımızın yüzeyi yağ kir ya da eski duvar kaplamasından arındırılır üzerinde toz yada ıslaklık kalmamasına dikkat edilir.

-temizlendikten sonra silastar astar ile 2 kat geçilerek astarın kuruması beklenir.

betonart kova içinde hazır bulunan karışımı homojen hale getirmek için mikserle karıştırılır.

fuar-alani-brut-beton-duvar-dekor

-çelik malaya yeterli ölçüde alınarak duvar yüzeyine aşağıdan yukarıya şerit şeklinde daha sonra yan taraflara yayılarak uygulanır.

Kalekim betonart brüt beton görünümlü sıva tek kat halinde duvara yayıldıktan sonra çelik mala tardımı ile yüzeydeki fazlalıklar alınır.

-uygulama bitiminde yüzey kuruması beklenir ve mat ya da parlak cilalanarak kullanıma hazır hale getirilir.

kalekim-betonart-fiyat mutfak-brut-beton-duvar-uygulama

  • Betonart düz desen uygulaması

Brüt beton görünümlü sıva uygulamalarının görüntüsü en sade olanı düz desen uygulaması ile elde edilir. Yüzeyden fazlalıklar alındıktan sonra duvar yüzeyi mala yardımı ile düzeltilir ve pürüzsüz hale getirilir. Bu hali ile de kullanılması mümkündür bunun yanında istenildiği takdirde yüzeyde homojen küçük pürüzler oluşturmak için yüzey çelik mala ile tirfillenerek desen oluşması sağlanır.

Düz desen küçük yüzeylerde daha kullanışlı olmaktadır diğer seçeneklerdeki çift renk uygulaması küçük yüzey alanlarında kendini gösteremediğinden bu seçenek sizin için daha başarılı sonuçlar getirebilir.

tavan-brut-beton-uygulama-dekor

  • Betonart atlas desen uygulaması

Düz desen uygulamasından donra en sade olarak gösterilebilecek desen atlas dersen uygulamasıdır. Yüzey pürüzsüz şekilde kaplandıktan sonra açık tondaki betonart biraz daha inceltilir ve doğal deniz süngeri ile benek benek olacak şekilde duvar yüzeyi kaplanır. Tek yönde çekil mala ile bu desen dağıtılarak dalgalı hoş bir görüntü elde edilir.

  • Betonart file desen uygulaması

File desen uygulaması desen uygulaması çift renk betonart kullanılarak yapılır. İlk kat belli süre kuruduktan sonra malaya açık ve koyu renklerdeki betonart alınarak duvarda boyuna çizgiler oluşacak şekilde uygulama yapılır. Renk geçişlerinin homojen olmasına ve yumuşak bir görünüm vermesine dikkat edilir.

Alüminyum metal rulo ile dik ve yatar şekilde geçilerek desenlendirme yapılır. Son olarak da mala yardımı ile hafifçe geçilerek düzeltme yapılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.