İç cephe beton rengi boya

İç Cephe Beton Rengi Boya
Sizlere bu yazımızda iç cephe beton rengi boya uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Bu kapsamda nerelerde uygulandığından nasıl uygulandığına kadar tüm konular hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlk olarak beton rengi boyanın ne olduğundan bahsetmekle konuya giriş yapalım.

Beton rengi boya duvarlara beton görünümü kazandıran bir boyadır. Ancak betona göre çok daha kullanışlı ve modern olan bu boyanın aynı zamanda maliyeti de oldukça düşük olmaktadır.
Nerelerde Kullanılır?
Hem iç cephe hem de dış cephede kullanılabilen bu boya türü ile ilgili olarak biz şimdilik sadece iç cephe hakkında konuşacağız. Bu kapsamda iç cephede kolonlara, duvarlara, koridorlara kısacası aklınıza gelen her yere bu uygulama yapılabilmektedir.
Evinize de uygulayabileceğiniz bu yöntem kafelerde ve ofislerde son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yöntem modern bir görüntü katmasının yanı sıra uygulandığı duvarda bulunan objelerin daha da belirgin bir şekilde ortaya çıkmasına katkı sunmaktadır.

Örnek olarak verecek olursak duvara sabit bir halde bulunan televizyonun arkasındaki duvara bu yöntem uygulanması halinde televizyon kendisini daha net bir şekilde gösterecektir. Bu sadece televizyon için değil aynı zamanda diğer aksesuarlar için de geçerlidir.
Bu uygulama aynı zamanda görüntü bakımından eskimiş görünen duvarlar için de tercih edilmektedir. Örnek olarak verecek olursak kabarmış, nemlenmiş ve dökülmüş duvarlarda bu uygulama son derece şık bir görünüm elde edilmesine katkı sunmaktadır.
Nasıl Uygulanır?
Bu uygulamayı başarılı bir şekilde yapabilmek için ilk olarak uygulanacak yüzeyin temizlenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda ilk olarak döküntülerin zımparalanması ardından da zeminin tozlardan arındırılması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise su ve soda çözeltisi ile yıkama işleminin yapılması gerekmektedir.

Tamamen kuruduktan sonra su izolasyonunu kontrol etmek gerekmektedir. Eğer su izolasyonu da iyiyse bu durumda uygulamaya geçilebilir. Bu kapsamda ilk olarak astar çekilmesi gerekmektedir. Astar çekme işleminden sonra ise iç cephe beton görünümlü boya uygulaması için her şey hazır hale gelmiş demektir. Bundan sonra uygulamaya geçilebilir.
Uygulama esnasında ve sonrasında duvarın su ile temasından kaçınmak gerekmektedir. Bu kapsamda uygulamadan sonra da iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise duvarın homojen bir görünüme sahip olmasıdır. Bu kapsamda karışımın iyi bir şekilde yapılması ve ardından da uygulamanın dikkatli bir şekilde yerine getirilmesi gereklidir.


Tüm bu işlemler bittikten sonra ise duvarı bir müddet koruma altında tutmak gerekmektedir. bu kapsamda minimum 5 derecede muhafaza edilmesi gereken duvarın maruz kalacağı en yüksek sıcaklık da 35 derece olmalıdır. 24 saatlik bir süre sonunda duvarınız kullanıma tam manasıyla hazır olacaktır.
İç Cephe Beton Rengi Boya Fiyatları
Uygulanacak duvarın metrekaresine göre fiyatlar belirlenmektedir. Bu kapsamda büyüklük arttıkça doğal olarak fiyatlar da artmaktadır. Bunun yanı sıra duvarın eğer izolasyon gibi uygulamalara da ihtiyacı var ise bu durumda fiyatlar elbette ki daha da artacaktır.
Ancak iç cephe beton rengi boya fiyatları diğer uygulamalara nazaran çok daha avantajlı olmaktadır. zira uygulaması kolay olan bu yöntemde masraflar azalmaktadır. Bununla birlikte daha şık ve modern bir hava katması da işin en önemli taraflarından birisidir. Bununla da yetinmeyip bir de sağlıklı ve uzun ömürlü bir duvar elde etmek de ayrı bir avantaj olarak önümüzde durmaktadır.
Sizler de bu kapsamda yukarıda ayrıntılı bir şekilde uygulamayı yaptırarak modern ve uzun ömürlü duvarlara en kısa sürede uygun fiyatlarla kavuşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.