Modern Tasarımın Yeni Adı Brüt Beton

Modern Tasarımın Yeni Adı: Brüt Beton Görünümlü Duvar

Günümüzde bulunduğumuz yerler sadece ev, iş, ofis, okul vs. gibi basit değil. Bunlar aynı zamanda bizler için bir sosyal yaşam alanı. Ailemizle, iş arkadaşlarımızla, dostlarımızla, çocuklarımızla nitelikli zaman geçirdiğimiz ortamlar ve faaliyet alanlarımız. Bu yüzden bu ortamların havası, dekorasyonu, mobilya tercihi tüm bunlara göre ayarlanmalı. En güzel zamanlarımızı, ferah, huzurlu ve iç açıcı ortamlarda geçirmek hepimizin en doğal tercihi.

Mesela bir kafeye gideceğiniz zaman nasıl en ferah ve rahat hissettiğiniz yeri seçiyorsanız, işte o rahatlığı evinize getirmeniz artık mümkün. Son zamanlarda ev dekorasyonu alanında çok büyük gelişim ve değişimler mevcut. Mobilya tercihlerinde günlük yaşamı kolaylaştıran doğal ağaç veya metal görünümlü seçenekler çokça tercih ediliyor. Ancak asıl ortamın havasını belirleyen ve mobilyalarınızı gösteren ise duvarlarınızdır.

Şimdilerde duvarlarınız için basit bir boya yerine duvar kağıtları, paneller, doğal bir görünüm sağlayan beton efektleri de kullanılıyor. Bunları led ışıklarıyla tamamlayınca sihirli bir dokunuş evinizin havasını tamamen değiştirecektir.

Brüt Beton Görünümlü Duvar Nerelerde Kullanılabilir?

Bu teknik son yıllarda en çok kafe, restoran, ofis ve mağazalarda tercih edilmesiyle dikkatimizi çekmiştir. Mekanın dekorasyonu bile tek başına ilgi odağı olurken mekana kattığı doğallık, sadelik, ferahlık ve modern etki sayesinde kullanıldığı her alana farklılık kattığı için artık bu tarz evlerimizde de yerini almaya başladı. Özellikle modern tasarımlarla mükemmel uyum sağlayan beton görünümü tek başına evinizin havasını değiştirecektir. İsterseniz  taş desenli duvar panelleri ve ledlerle desteklenmesi halinde ise üç boyutlu ve çok doğal çok modern bir tasarım harikası olarak karşınıza çıkacaktır.

Bu uygulama duvar panellerine göre hem yapılması daha kolay hem de daha az maliyetli, bu yüzden tüketici tercihini brüt beton görünümlü duvar lehine kullanıyor.

Nasıl uygulanır?

Uygulaması oldukça basittir aslında ama tabi ki işin uzmanı için. Mala ile astar uygulaması yapıldıktan sonra yine mala ile desen verilen beton görünümüne sahip dekoratif bir sıva çeşididir diyebiliriz.

Bu uygulama yapıldıktan sonra yaklaşık 24 saatte kurur. Tam olarak kuruması ise 2-3 gün sürebilir.

Üstelik yalnızca iç cephelere değil dış cephelere de uygulanabilen bir tekniktir. İç ve dış cephelerde düz sıva, beton, çimento gibi yüzeylere, alçı ve eski boyalı yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir.

Ayrıca beton duvar uygulaması genellikle gri renkte tercih edilse de renklendirme yapma imkanı da mevcut. Özellikle kül grisini kullanırken birkaç ton arasında geçiş efektleri yaparak ortamın derinliğini arttırmanız mümkün.

Özellikleri Nelerdir?

En önemli özelliği brüt beton duvar sıva neme ve rutubete dayanıklı tek üründür. Böylece zemin katta oturduğu için boya yaptırmaya bile isteksiz yaklaşan kişiler rutubet derdi olmadan ve hatta rutubete çözüm mahiyetinde bu duvarı tercih edebilirler. Üstelik dışarıdan içeriye su geçirmez ama içerideki nemi dışarıya atabilir. Böylece binaların nefes almasını sağlar.

Ayrıca hem dekoratif özelliği hem de kolayca silinebilir olması ürünü son derece kullanışlı hale getiriyor. Üstelik koku yapma riski yoktur. İnsan ve çevre sağlığına uygundur. Bu yüzden çocuk odalarınıza tercih etmekten çekinmeyin. Darbeler ve çizilmelere karşı dayanıklı oluşu sayesinde her türlü mekanda kolaylıkla tercih edilmektedir. Üstelik dilediğiniz renk karışımı ve tonu elde etmek mümkün.

Günden güne yaygınlığı artan bu yeni uygulama ile siz de masrafsız ve zahmetsiz olarak iş yerinize, ofisine, evinize yepyeni bir hava katabilirsiniz. Unutmayın ki modern tasarımın yeni adı: brüt beton görünümlü duvar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.