Sıva ile yapılan beton görünüm

Sıva ile yapılan beton görünüm

Düz duvar sıvası üzerine sade bir boya yapmak yerine artık sıva ile yapılan efekt boya modelleri sık sık kullanılıyor. Bu durum ortama üç boyutlu bir hal katarken, mekanların daha geniş ve ferah görünmesini de sağlıyor. Bu boyalar ile verilen efektler sayesinde ortamda bir uyum, bir konsept yakalanıyor.

dekoratif beton görünümlü duvar panelleri fiyatları

Brüt Beton Görünümlü Sıva

Duvara beton görünümü veren bu sıva yöntemi son yıllarda çok tercih ediliyor. Duvara sıva yapılmış görüntüsü veren bu yöntem oldukça doğal ve şık bir görünüm sunuyor. Sıvaya düz, dalgalı ya da karışık desenler çıkarılabildiği gibi, kalıptan yeni çıkmış beton görünümleri de verilebiliyor. Her türlü mekânda kullanımı sağlık açısından sorunsuz olan bu yöntem okul, hastane, fabrika, ofis, kafe, restoran gibi yerlerde kullanılabiliyor. Bu yöntemin dezavantajı ise yalnızca grinin tonlarının uygulanabiliyor olması.

beton rengi kolon boya ve sıva uygulaması

İtalyan Dekoratif Boya

İtalyan boya diye bilinen boya, ileri İtalyan teknolojisi ile İtalya’da üretilip ihraç edilen boyadır. Bu boyada kullanılan teknoloji sayesinde anti alerjik, anti bakteriyel, yıkanabilir, hava alan, küf ve nem yapmayan bir boyadır. Sağlık açısından kesinlikle uygun olan boya çok da şık bir görünüme sahiptir. Duvarlarda üç boyutlu efektler yaratan boya, fırça ile değil mala ve sünger yardımı ile uygulanır. Bu nedenle ince işçilik ister. Saray duvarı görünümü katan, antik ve elit desenler içeren bu boya ile eviniz ferah, zengin ve lüks görünecektir. Bu yöntem yıkanabilir olduğundan dış cephelere de uygulanabilmektedir.

Dekoratif Sıva

İç ve dış mekanlarda kullanıma uygun olan bir dekoratif kaplama malzemesi olan dekoratif sıva ile duvarlarınıza desen verin. Yanmayan, kabarma yapmayan, dayanıklı olan, homojen bir görünüm oluşturan dekoratif malzemedir. Bu malzeme zemin ve dekoratif sıva hazırlandıktan sonra mala yardımı ile iki kat olarak uygulanır. İlk kat düz bir şekilde uygulanırken, ikinci katmanda malayı kullanan usta desenleri vermektedir. İşte bu yüzden usta seçimi profesyonel iş için çok önemlidir. Bu işlem sonrası beklenen estetik görünüm sağlanacaktır. Zemine tekrar boya vurmaya gerek yoktur.

beton efektli derzli brüt beton sıva

Mermer Efekt Boya

İç cephe duvarlarında ve tavanlarda uygulanabilen mermer efektli boya, antik mermer görünümü sunar. Akrilik emülsiyon esaslı olan boya su bazlıdır, hava geçirgenliği yüksektir. Tercihinize göre parlak ya da mat olarak uygulanması mümkündür.

Bu boya çeşidi yüzeye önce mala ile uygulanan bir sıva ile başlar. 3-4 saat kuruma süresinden sonra ise ikinci kat yine mala ile atılır. Bu kattan sonra istek halinde parlatma işlemi uygulanır. Bu aşamada koruyucu olması için cilalama da yapılabilir. Bu aşamadan sonra mermer efekti veren görünüm oluşturularak işlem sona erdirilir. Bu efekt mekanı geniş gösterdiği gibi, temiz ve havadar göstermektedir.

İpek Sıva

İpek sıva pek çok yönden avantajlı olan bir dekoratif sıva yöntemidir. İç mekanlara uygulanan bu sıva yöntemi ile verilen desenler ortama derinlik kazandırır ve renk seçenekleri sayesinde ortama duvarlar canlıymış gibi bir hava katılır.

Alligator kratos beton görünümlü dekoratif sıva.

İpek sıva; ısı ve ses yalıtımı sağlar, mekanları geniş ve ferah gösteren dekoratif bir etkisi vardır, alerjen değildir, duvara alınan darbeleri absorbe etmesi sayesinde zarar görmez. Anti statik özellikteki bu sıva sayesinde toz, duman, is gibi kirler duvara yerleşemeyecektir. Bu nedenle duvar silmenize gerek yok.

Ömrü 10 yıl olan ipek sıva hem yalıtım sağlaması hem de dekoratif görüntüsü ile oldukça ekonomiktir. İpek sıva maliyeti ortalama iki yıllık sürede kendisini amorti edebilecektir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.