Sıva görünümlü duvar dekoru

Sıva Görünümlü Duvar Dekoru

Modern duvar dekorasyonları arasında en fazla ilgi çeken dekorlardan bir tanesi sıva görünümlü duvar dekorlarıdır. Bu duvar dekorları iç ve dış cephe duvarlar konusunda maliyeti oldukça düşüktür. Duvar dekorları en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Duvar panellerinin gibi ürünlerin maliyetinin yüksek olması nedeni ile beton dekoratif sıvalar projelerde daha fazla kullanılmaktadır. Ofis içerisinde sıva görünümlü duvar dekoru ile beraber genel olarak grinin sakinleştiren etkisi ve dokuların doğal görünümü sayesinde en fazla tercih edilen duvar dekorasyonlarından bir tanesidir.

İdeal renklerle bir araya getirdiğiniz zaman modern ve minimalist bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Bunun yanında tüm aksesuar ve mobilyalar arasında muhteşem uyumu sizde ön plana çıkarabilirsiniz. Sizde bu dekoratif ürünleri satın alarak vazgeçilmez bir vitrin planı oluşturabilirsiniz. Kafe ve restoranlarda sıva görünümlü duvar dekorlarının huzur veren yapısı sayesinde her insanın çok daha keyifli zaman geçirmesini sağlamaktadır.

Nerelerde Kullanılır?

Dekoratif beton renkli sıva dekoru nemli yapıya sahip mekânlarda, iç cephe içerisinde duvar ve tavanda kısaca her alanda kolayca kullanılmaktadır. Restoran ve kafe içerisinde kötü kokuları tüm kokuları içine hapsetmektedir. Sıva görünümlü duvar dekorları düzgün bulunmayan yüzeylerde de kullanılmaktadır. Bu dekorasyon sayesinde betonun en çıplak haline erişebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm mekânlarda çok daha minimalist bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Beton rengi duvar boya ve sıva

Avantajları

 • Sıvası biten tüm alanlar sıva görünümlü duvar dekorları kolayca uygulanabilir.
 • Boya ya da izolasyon gibi ekstra para harcamaya gerek kalmadan ev içerisinde uygulayabilirsiniz.
 • Su ve nemden etkilenmemesi en büyük artıları arasındadır. Bu tür işlemlere maruz kalan bölgelere kolayca uygulanmakta ve bu gibi problemleri tamamen ortadan kaldırmaktadır.
 • İstenilen her alanda bu ürün kolay bir şekilde montajı yapılabilir. Dekoratif dekorlar kullanıldığı cepheye ekstra bir yük bindirmemektedir. Bununla beraber kolay uygulanma özelliği ile beraber söküm maliyetini de en alt seviyeye indirmemektedir.
 • Sıva görünümlü duvar dekorları kolayca delinebilir ve kesilebilir. Üstüne dekoratif amaçlıda asılabilmektedir.
 • Profillerden sütun ya da kemer oluşturularak, istenilen alanlarda bölme duvar ve şömine gibi yerlerde eklenebilir.
 • Uygulandığı alanlarda vida delikleri haricinde herhangi bir zarar vermez.
 • İnşaat kirliliği ortaya çıkmamakta ve çevreye zarar vermemektedir.
 • Yapı ve inşaat izni gerektirmeden uygulanmaktadır.
 • Esnek yapısı ile beraber değişik formlar kolayca verilmektedir.
 • Hafif yapısı nedeni ile portatif stantlara anında montajı yapılabilir.

Sıva Görünümlü Dekor

Sıva görünümlü duvar dekorları günümüzde kadar bir yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Sıva dekorları mimarlar başta olmak üzere günümüzde pek çok profesyonel firma için özel bir dekorasyon malzemesine dönüşmektedir. Sıva görünümünün katmış olduğu doğal görünüm ile beraber özellikle ahşaplarda, cam ve metallerde mükemmel bir uyum sergilemektedir. Günümüzde sıva dekorları, çelik konstrüksiyonu çıplak bırakılan yapı çeşitlerinde vazgeçilemeyecek dekoratif bir malzeme olarak yer almaktadır.

Birbirinden özel tasarlanan duvar dekorları ürünleri ile evlerinizi daha da renkli hale getirmenin ve kişiselleştirmenin en özel yolu buradan geçmektedir. Eviniz içerisinde arzu ettiğiniz tasarımı ve ışıltıyı kazandırmanın en zevkli yolları arasında duvar dekorasyonlar yer almaktadır.

Sizde evlerinizi kendi zevkleriniz doğrultusunda kişisel duruma getirmeniz sıva görünümlü duvar dekorlarına yer verebilirsiniz. Günümüzde en fazla kullanılan ev dekorasyonu ürünlerinin başında duvar dekorları gelmektedir. Ev içerisinde bulunan eşyalarla ve duvar rengiyle bütünleşen dekorasyonlar tercih edilmektedir. Sitemizde evlerinizin bu en önemli köşesi adına ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri bir araya getirmeye devam ediyoruz. Birbirinden özel dekoratif ürünler ile beraber ihtiyaç duyduğunuz ev mimarisine sahip olabilirsiniz. Sıva görünümlü duvar dekorları ile evlerinizi daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.