Sıva görünümlü duvar boyası

İç ve dış Cephe beton duvar dekorasyonu

Özellikle iç ve dış cephede uygulanacak beton duvar dekorasyonu çalışmaları sayesinde daha sade ve doğal görüntüler elde edilmektedir. Yapılacak çalışmalar sırasında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde istenildiği gibi etkili sonuçlar elde edilebilir.

Brüt beton duvar boyası – sıva görünümlü duvar boya uygulaması

Günümüzde yaygın olarak tercih edilen ham beton görüntüsü iç cephelerde kullanıldığı gibi dış cephelerde de rahatlıkla kullanılmaktadır. Ham beton görüntüsünü oluşturmak özellikle alanın daha doğal bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Brüt beton duvar sıva ustası

Dekorasyon çalışmalarında dış cephe için tercih edilecek fikirler arasında son dönemde özellikle brütalist akımın etkileri ile ortaya çıkan brüt beton çalışmaları yapılmaktadır.

dekoratif hazır renkli brüt beton görünümlü sıva

Beton Duvar Çalışmaları

Ham beton görüntüsü oluşturmak için kullanılan malzemeler sayesinde dış cephede özellikle doğallıktan yana olanlar için hazırlanacak dekorasyon çalışmaları daha doğal ve etkileyici görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu konuda kullanılan sıvalar ile yapılan çalışmalar sonucunda mala ile duvara uygulama yapılarak bu şekilde duvarda işlenmemiş beton görüntüsü ortaya çıkartılmaktadır.

Derzli fugalı beton rengi tavan iç ve dış cephe duvar uygulamaları

Özel subaylar ile yapılan çalışmalar sonucunda kısa süre içerisinde yapılan uygulama ile dış cephenin işlenmemiş beton görüntüsünde hazırlanması sağlanmaktadır. Özellikle dış cephe dekorasyonu konusunda farklılık arayış içerisinde olanlar tercih edebileceği uygulama seçenekleri arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

evlerde beton rengi duvar boyası hangi alanlara uygulanır

Dış Cephede Beton Duvar Nasıl Yapılır?

Özel olarak kullanılacak sıvalar ile yapılacak çalışmalar sayesinde dış cephede beton duvar dekorasyonu yapılabilir. Brütalist akımın getirmiş olduğu eskilerden günümüze gelen dekorasyon uygulamaları arasında yer almaktadır.

Hazırlanan özel sıvanın duvara uygulanması sırasında özel mala ile ayrıntıların oluşturulması sağlanarak bu şekilde ilk aşamada işlenmemiş doğal beton görüntüsünün oluşturulması sağlanmaktadır. Uygulama için özel olarak alınacak brüt sıva ile çalışma yapılması gerekir.

Beton Duvar Dekorasyonunun Avantajları

  • Daha ferah ve sade bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır.
  • Uygun maliyet ile uygulanmaktadır.
  • Uzun süreli kullanım imkanı sağlamaktadır.
  • Kolay uygulanabilir olması kısa süre içerisinde dış cephe de dekorasyonun tamamlanmasını sağlamaktadır.
  • Daha doğal ve rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır.
  • İç cephede olduğu gibi aynı şekilde dış cephelerde de rahatlıkla kullanılır.
  • Alanda görünüm açısından alışıldık görüntülerin dışında farklılık oluşmasına yardımcı olur.
  • Üzerine istenildiğinde yapılacak çalışmalar ile değiştirme yapılabilir.
  • Dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre sorunsuz olarak kullanılabilir.
  • Gerektiğinden boyama yapılabilir olduğundan bu sayede daha kullanışlı olmaktadır.

Dış Cephe Dekorasyon Çalışması

Binalarda dış cepheleri farklı şekilde görünmesini isteyenlerin tercih edebileceği dış cephe dekorasyon çalışmaları arasında özellikle kullanılan beton duvar görüntüsü hem sade hem de doğal bir görüntü elde edilmesini sağlayarak ortamın daha farklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Tavanda brüt beton rengi görünüm nasıl elde edilir

Dış cephede bulunan duvarları yapılacak uygulama sayesinde uzun süreli kullanım imkanı elde edilebilir. Özellikle yapılacak çalışma sonrasında zorlu hava koşullarına dayanıklı olması sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan daha uzun süre kullanılabilir. Özel sıva ile yapılacak çalışmalar sonucunda tamamlanan işlemin ardından sıvanın kuruması ile istenildiği gibi kaliteli kullanım imkanı elde edilebilir.

Dış Cephede Brüt Beton Sıva Uygulaması Uygun Mudur?

Özellikle sıvanın suya ve neme dayanıklı olması sayesinde dış cephede de kullanımı mümkündür. Bu nedenle yapılacak çalışmalarda kullanılacak özel sıva ile duvarlara ham beton görüntüsü verilerek herhangi bir sorun yaşamadan uzun süreli kullanım imkanı elde edilebilir.

Salonlarda ve tv ünitesi duvarlarında beton renkli boya ve sıva

Yapılacak brüt beton duvar uygulaması sonucunda doğal koşullara karşı herhangi bir sorun yaşamadan veya dökülme olmadan uzun süreli kullanım imkanı elde edilebilir. Bu sayede uygun maliyetli ve kaliteli sonuçlar alınabilir. Sıvanın yapısı bu koşullara uygun şekilde hazırlandığından uygulama sonrasında dış cephede oluşabilecek her türlü duruma karşı dayanıklıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.