Sedef duvar boyası

Sedef İtalyan boya, modern çizgileri olan ve kullanıldığı alana farklı bir doku kazandıran son zamanların en trend boya çeşitlerinden birisidir.

Sedef İtalyan boya son zamanlarda evini boyayan kişiler arasında trend olan bir boya türüdür. Özellikle dekoratif anlamda şık bir boya seçmek istiyorsanız, bu boya çeşitlerine yönelebilirsiniz. Yalnızca evlerde değil birçok ofis ve iş yerinde de bu boyadan kullanılmaktadır. Bununla birlikte evinde bu boyayı tercih edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bir boyayla evinizin ne kadar değişebileceğini görmek istiyorsanız, Sedef İtalyan boya kullanarak deneyimleyebilirsiniz. İç mimarlar tarafından da tercih edilen bu boya, son zamanlarda geniş seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır.

Restoran ve kafe gibi işletmelerde de tercih edilen ve ortama şık bir hava kazandıran bu boya çok amaçlı kullanılmaktadır. Birçok otelde ve konaklama yerinde sedef boya kullanıldığını görebilirsiniz. Şık ve farklı olmasının yanında birçok özelliği bu boyanın kullanım alanının genişlemesine neden olmuştur. binlerce farklı desen ve rengi olan bu boya, ortama modern bir ambiyans kazandırmak, mekanın prestijini arttırmak bununla birlikte kir tutmamasını sağlayarak uzun süre dayanıklılık hedeflenmektedir. Aynı zamanda dış etkenlere karşı dayanıklı olan bu boya, kolay kolay yıpranmayacaktır.

fas sıvası dekoratif duvar eskitme boya uygulamaları

Sedef İtalyan Boya Çeşitleri

İç mekanlarda ve işletmelerde kullanılan bir boya olmakla birlikte dış cephelerde de tercih edilebilen Sedef İtalyan boya çeşitleri oldukça fazladır. Evlerin bahçe ve balkon gibi alanlarında da rahatlıkla kullanılabilen bu boya kullanıldığı alana mermer ya da granit görünümü kazandırmaktadır. Doku olarakta değişebilen bu boyanın sert dokulu seçenekleri olduğu gibi kadife dokulu Sedef boyalarda bulunmaktadır.

Kullanım alanı ve kullanım seçenekleri oldukça geniş olan bu boyayla tüm duvarları boyamak zorunda değilsiniz. Dekorasyonu zenginleştirmek ve modern bir tarz yakalamak için duvarın belli bir yerine de kullanabilirsiniz. Örneğin oturma odanızın yalnızca bir duvarını bu boya ile boyamayı tercih edebilirsiniz. Birçok olumlu özelliği bulunan Sedef İtalyan boya, kir tutmama özelliği sayesinde kamuya açık yerlerde tercih edilir. Böylece boya kolaylıkla temizlenebilir.

traverten dekoratif duvar sivasi

Kullanıldığı alana inci parlaklığında bir görünüm kazandıran aynı zamanda gelen ışığın açısına göre farklı renkler alabilen bir boyadır. Tamamen kokusuz ve su bazlı bir boya olmakla birlikte genellikle iç yüzeylerde tercih edilmektedir. Aynı zamanda kir tutmayan bu boya rahatlıkla silinebilir. Silmeniz durumunda boya kesinlikle çıkmaz. Aynı zamanda zeminin kaygan olmasından dolayı kolaylıkla da silinebilir.

Sedef İtalyan Boya Kullanımı

Son derece pratik ve rahat kullanıma sahip olan Sedef boya usta bir kişi tarafından yapılmalıdır. Normal düz boyalara göre daha teknik ve daha detay isteyen bir uygulamaya sahiptir. Boya yapılacak olan alanın pürüzsüz olması ve alçı, tahta, çimento gibi kalıntıların olmaması son derece önemlidir. Sedef İtalyan boya kullanılmadan önce zemine boya sürülür ve zeminin kuruması tekrar işleme hazır olması beklenir. Temel hazırlandıktan sonra birkaç saat içerisinde tüm işler bitecektir.

dekoratif sedef boya

Boya uygulanmadan önce seçtiğiniz şekillere göre kalıplar çıkarılır. Daha sonra boya yüzeye fırça hareketleriyle uygulanır. Seçtiğiniz boya ve desen kısa sürede duvarınızda olacaktır. Kullanım olarak son derece rahat ve pratik olan bu boya, kalitesinden dolayı uzun yıllar kullanabileceğiniz, darbelere karşı dayanıklıdır. Su bazlı olması ve rahat silinebilmesi de artı yönleridir. Özellikle titiz kadınların tercihi olmakla birlikte ev dekorasyonlarını zenginleştirmek isteyen, farklı bir boya ve tarz denemek isteyen kişiler tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Sedef İtalyan boya kullanımı son yıllarda oldukça artmıştır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.