Parlak duvar boyası

Parlak Duvar Boyası

Parlak duvar boyası ile boyayacağınız duvarlarınızın ışıl ışıl ve tertemiz olmaları için doğru şekilde boyama işlemini yapmanız gerekmektedir.

İtalyan boya renkleri – İtalyan boya ustalari

Evlerin ya da iş yerlerinin zamanla kullanıma da bağlı olarak duvarlarının boyanmaları ihtiyaçları doğacaktır. Bunun haricinde yapacağınız değişiklikler için de aynı şekilde boyama işlemi tercih edilmektedir. Geçmiş zamanlarda kireçler sulandırılarak duvarlara sürülür ve boya ihtiyacı bu şekilde karşılanmaya çalışılırdı. Ancak günümüz teknolojik imkanlarının da bir gereği olarak birçok farklı özellikte ve renklerde duvar boyaları kullanılabilmektedir. Bu sayede istenilen renk ve özelliklerdeki boyalar kendi tarzınızı oluşturmak ve yansıtmak için kullanılabilmektedir.

Doğru Boya Seçimi

Yapılacak olan boya işlemi için hazırlık aşaması oldukça önemlidir. Öncelikle boya yapacağınız yüzeyin özelliklerine ve aynı zamanda yapacağınız dekorasyonun da özelliklerine göre boya seçimi yapmanız gerekecektir. Bu şekilde boya işlemi bittikten sonra sürprizle karşılaşmayacak ve tam olarak ne ile karşılaşacağınızı da bilmiş olacaksınız. Parlak ya da mat boyaların kullanımı ile birlikte ortamdaki yansımaları da farklı olacaktır. Eğer parlak boya kullandıysanız uyguladığınız yüzeylerde parlamalar olacak ve aynı zamanda daha ferah bir görünüm elde edebileceksiniz. Bunun yanı sıra mat boya tercih etmeniz durumunda da daha karakteristik bir yapıya sahip duvarlarınız olacaktır.

Boya Malzemelerinin Seçimi

Boya yapılacak malzemelerin seçimi de boya seçimi kadar önemli olacaktır. Yapılacak olan boyaların uygulamaları konusunda sizlere yardımcı olacak fırça, rulo, naylon muşamba, bant, boş kova gibi birçok malzemenin doğru seçilmesi de alacağınız sonucu direkt olarak etkileyecektir. Bununla birlikte yapılacak olan işlemlerin doğru ellerde yapılması da önemli olacaktır. Eğer alanında uzman olmayan kişilerden bu hizmet alınıyorsa elinizdeki malzemeler ne kadar kaliteli olursa olsun sonuç normalin ötesine geçemeyecektir. Bu nedenle boya ya da badana işlerinde öncelikle doğru usta ile çalışmak çok önemli olacaktır.

Duvarların Boya Yapımına Hazırlanması

Öncelikle boya yapılacak olan zeminin doğru hazırlanması boyanın yüzey üzerinde daha iyi yapışmasına ve bununla birlikte duvarınızı daha güzel göstermesine neden olabilecektir. Mümkün olduğu kadar eski boyadan kurtulmanız daha iyi sonuçların alınabilmesi için gerekli olacaktır. Bunun yapılması için de zımparalamak yeterli olacaktır. Eğer bütün yüzeyi bu şekilde zımparalama imkanınız yok ise bu halde sadece zarar görmüş yerleri zımparalamanız da yeterli olacaktır. Özellikle rutubetten dolayı kabarmış ya da çatlamış ve zarar görmüş yerlerin zımparalanarak boya için pürüzsüz bir zemin oluşturulması sağlanmalıdır. Aynı zamanda yapılacak olan boya işlemi için boya altının mümkün olduğu kadar pürüzsüz olması sağlanmak zorundadır. Bu işlemin de yapılması ile birlikte hasarlı, göçmüş ya da çatlamış olan yerlere alçı çekilmesi sayesinde yine düz bir zemin sağlayabileceksiniz. Boya kadar önemli olan duvarın boya yapımına hazırlanması için yapılması gerekenler alınacak doğru sonuçlar için olmazsa olmazlardandır.

İnce Yerlerin ve Köşelerin Boyanması

İnce boya işlemlerinin yapılması da yardımcı malzemeler sayesinde oldukça kolaylaşabilecektir. Özellikle elektrik prizi ya da lamba anahtarı gibi yerlerin etrafının boyanması esnasında oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tarz eşyaların zarar görmemesi için üzerlerinin bantla kapatılması en sık uygulanan yöntemlerin başında gelmektedir. Bununla birlikte bu eşyaların etrafları boyanırken rulo yerine fırça kullanılması daha doğru olacaktır. Bu şekilde küçük manevraları ve hareketleri daha kolay yapabileceğinizden dolayı daha güzel sonuçların alınması da kaçınılmaz olacaktır.

Parlak duvar boyası seçimi ve hazırlıkla ilgili olarak gerekli işlemlerin yapılması ile birlikte sizin için en önemli olacak bölüm olan uygulama kısmına da geçilebilecektir.

Astar Boya Fiyatları

Her zaman kaliteli ve güvenilir hizmetleri ile adından söz ettiren firmamızda ev dekorasyon hizmetlerinde astar boya fiyatları çok daha uygun olmaktadır.

Astar boya fiyatları bakımından her zaman bütçeleri zorlamayan rakamların oluşmasına yardımcı olan firmamız en kaliteli hizmetlerini en hızlı şekilde sizlere sunmaktadır. Astar boyalar her zaman yapıların çok daha uzun süre dayanıklı olması ve yıpranması adına çok daha önemli olmaktadır.

Birinci Sınıf Kalite Astar Boyalar

Yaşam alanlarının duvarlarında yapılacak yeniliklerde ilk olarak astar boyası seçimi çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. iç cephe astar boyası genel olarak göz ardı edilmekte olup ancak duvar boyasının çok daha uzun süreli kullanılabilmesi adına çok daha önemli olmaktadır. Astar boyanın yüzeye daha iyi bir şekilde yapışmasını sağlamaktadır. Ayrıca boya dayanıklılığını arttırır ve boyanan malzeme için ek koruma sağlamaktadır.

Astar boya son kat boyasının tek başına kullanılmasından dolayı çok daha iyi bir şekilde yapışmasına yardımcı olan bir boya türü olmaktadır. Bunun için astar yüzeylere yapışacak ve boyayı içine alması adına daha iyi bir şekilde hazırlanmış bir bağlayıcı katmanı meydana getirecek şekilde tasarlanmıştır. Her zaman tüm yapıların boyanması için astar boya seçimi çok daha önemli olmaktadır. Boya seçeneklerinin yer aldığı firmamızdan her türlü astar boya çeşitlerini çok daha uygun fiyatlara alma şansına sahip olabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Fuat Kirazoglu dedi ki:

    Beni bilgilendirin lütfen

  2. Fuat Kirazoglu dedi ki:

    0530 043 0663