Kumlu sedef parlak boya

Kumlu Parlak Boya

Kumlu parlak boya ile siz de evlerinizin ya da iş yerlerinizin  iç duvarlarına istenilen dokuları verebilecek ve şık bir görünüm sağlayabileceksiniz.

Özellikle iş yerlerinin uzun süreli ve yoğun kullanımları nedeni ile yapılacak olan boya işlemlerinin belirli periyotlarda yapılması gerekmektedir. Sürekli olarak kullanıldıklarından ve duvarların kirlenmesinden dolayı yapılacak boya işleminde kaliteli ürünlerinin kullanılmasının yanı sıra dekoratif görünümlü boyaların da tercih edilmeleri gerekmektedir. Bu nedenle üretilen dekoratif boyalar arasında yer alan kumlu parlak boyalar duvarlarınızda istediğiniz dokuların elde edilmesine yardımcı olabilecektir. İçeriğindeki farklı maddelerin kullanımları ile bu boyalar istenilen efektlerin verilebilmesi ile oldukça şık bir görünüm elde edilebilmektedir.

Boya Öncesi Yapılması Gerekenler ve Boya Seçimi

Boya yapmadan önce yapılması gereken ilk iş boya yapılacak yüzeyin pürüzsüz ve düz olduğundan emin olmak gelmektedir. Aksi durumda uygulayacağınız boya kötü bir görünüme neden olabilecektir. Bununla birlikte boyamada kullanılacak olan boyanın özellikleri de iyi bilinmeli ve uygulama buna göre yapılmalıdır. Eğer pürüzlü bir duvar yapısı var ise parlak boyanın kullanılması bu pürüzleri daha çok ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle pürüzleri ortadan kaldırma imkanınız yok ise mat renklerdeki boyaları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ya da duruma göre yarı parlak boyalar da tercih edilebilecektir.

Kullanılacak Renklerin Seçimleri

Odalarınıza uygulayacağınız beyaz ya da mavi gibi standart renklerin dışındaki renkleri seçmeniz daha derinlikli ve renkli odalara sahip olabilmenize yardımcı olabilecektir. Bu nedenle seçilen renklerin sizi ve evinizi yansıtacak olduğunu unutmayın. Kendi ruh halinizi düzeltebilecek ve içinde yaşadığınız odanın daha ferah olmasını sağlayacak renkleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kumlu parlak boya renk seçimi konusunda sizlere oldukça geniş bir seçme hakkı sunacağından istediğiniz renkleri kolaylıkla bulabileceksiniz. Bu şekilde evlerinizin ve iş yerlerinizin duvarlarını istediğiniz gibi boyatabileceksiniz.

Boyama İçin Alınacak Boya Miktarı

Boyanacak olan duvarların durumlarına, uygulamayı yapacak boyacıya ve ne kadarlık bir yüzeyin boyanacağına göre alacağınız boya miktarı da artabilecektir. Yapılacak olan boyama işlemi için sadece yüzeye göre alınacak miktarın ayarlanması doğru olmayacaktır. Kaç kat boya sürüleceği ve bu boyayı uygulayacak olan ustanın da nasıl bir işlem yapacağı önemlidir. Bütün diğer faktörler de göz önüne alınarak yeterli miktarda boya alınması gerekmektedir. Bu şekilde ne elinizde fazla kalacak ne de yetmeyecek kadar boya almış olacaksınız.

Astar Uygulama

Boya öncesi astar uygulama sayesinde yapacağınız boyaların daha iyi tutması ve aynı zamanda yüzeydeki pürüzlerin de giderilmesi sağlanabilmektedir. Bu nedenle daha kaliteli sonuçların alınabilmesi için mutlaka astar uygulanması gerekmektedir. Bu nedenle boya işlemine başlamadan önce duvar yüzeyinin boyaya hazırlanması için astar kullanılması gerekmektedir.

Boyaların Renklendirilmeleri

Boya yapılması için öncelikle bir baz içerisine istenilen renklerin karıştırılması gerekmektedir. Bu aşama manuel olarak yapılacağı için farklı seferlerde karıştıracağınız boyanın farklı renk vermesi sorunu ile karşılaşabileceksiniz. Bu nedenle farklı renklerle karşılaşmamak için kullanacağınız bütün malzemeleri tek seferde hazırlamanız daha sağlıklı olacaktır. Bu şekilde tek malzeme kullanacağınızdan duvarlarınızda farklı renkleri görmemiş olursunuz. Ne kadar bilgisayarlar tarafından hazırlanıyor olsa da tekrar aynı karışımı hazırlamak istediğinizde tam anlamıyla aynı renkleri tutturamadığınız da olabilecektir.

dekoratif italyan boya kumlu dokulu boya

Özellikle sedefli boya ve kumlu parlak boya gibi sonuçları açısından neredeyse sanat eserleri ortaya çıkacak olan boyaların kullanılması beraberinde uzmanlık da isteyen işlemler arasında yer almaktadır. Doğru kumlu parlak boya uygulaması için boya badana işlerinde usta kişilerin uygulamaları yapmaları istenilen sonuçların alınabilmesi için yardımcı olabilecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.