05365060343
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kumlu sedef boya

Kumlu Sedef Boya

Özellikle farklı ve şık görünümleri ile tüketiciler tarafından tercih edilen kumlu sedef boya uygulanması konusunda da oldukça kolay olması ile dikkat çekiyor.

Kullanım kolaylığı sağlaması ve aynı zamanda güzel görünümü ile boya yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan kumlu sedefli boyaların farklı bir çok çeşidi de bulunmaktadır. Oldukça fazla renk skalası bulunan bu boya türü sayesinde istediğiniz tarzlarda evleri kolaylıkla oluşturabileceksiniz. Su bazlı, sedef görünümlü ve aynı zamanda yüzeylere inci dokusu kazandıran bu boyalar ile siz de ferah ve şık evlere ya da iş yerlerine sahip olabileceksiniz.

Boya Sonrası Temizlik Konusunda Sağladığı Faydalar

Silinebilir özelliklerde olan bu boyalar ile birlikte uygulamadan sonra kirlendikleri zaman kolaylıkla silebilecek ve oluşan lekelerden de bu şekilde kurtulabileceksiniz. Teknolojinin en büyük nimetlerinden olan bu özellik sayesinde geçmişte aşırı lekelenmeden dolayı yeniden boya yapılması zorunluluğu da ortadan kalkmış durumdadır. Önceki dönemlerde boyaların silinmeleri aynı zamanda boyalara da zarar verdiklerinden dolayı uygulanabilecek olan yöntemler arasında yer almazdı. Ancak artık bu şekilde silinebilir olmaları sayesinde sürekli olarak boya yapma zorunluluğunuz da ortadan kalkmış durumdadır. Bu şekilde sürekli olarak boya masrafından da kurtulmuş olacaksınız.

Yeni Sıvalı Yüzeylerde Uygulama

Sıvaları yeni tamamlanmış olan duvarlara uygulamanın yapılması eski duvarlara nazaran daha kolay olacaktır. Bu şekilde yeni sıvalı yüzeylerde boyama işlemine başlanmadan önce yüzey dikkatlice kontrol edilmeli ve boyanın yapışmasını engelleyecek olan kalıntıların olmadıklarına emin olunması gerekmektedir. Eğer sıva kalıntısı ya da farklı kalıntılar olursa bu kalıntılar boyanın doğru yapışmasını engelleyebileceği gibi yüzeylerin pürüzlü olmalarına da neden olabilmektedir. Bu şekilde istenilen etki de alınamayacağından boya aşamasından önce yapılacak hazırlıkların aşırı önemli oldukları kesinlikle unutulmamalıdır.

Astarlama Yapılması

Diğer bütün boyalarda olduğu gibi kumlu sedef boyaların da uygulanmasından önce duvarların astarlanması istenilen sonuçların alınabilmesi için gereklidir. Astarlama sayesinde aderans arttırılarak serbest mikronize tozların yapışmaları da kolaylaştırılacaktır. Bu şekilde üzerlerine yapılan boya işlemi daha kaliteli sonuçları verecektir. Eğer sıvalı yüzeyler üzerine boya yapılacaksa tek kat astar yeterli olacaktır. Ancak boyalı olan yüzeylerin üzerlerine yapılmak isteniyorsa ve hatta renk değişikliği yapılacaksa genel olarak 2 kat astar sürülmesi gerekecektir. Ancak astar işleminin bitmesinin ardından duvarın tam olarak kuruması için yaklaşık 6 saat kadar beklenmesi gerekecektir. Bu şekilde daha kuru bir yüzeye boya uygulaması yapılabilecek ve bu sayede daha kaliteli sonuçların elde edilmesi sağlanabilecektir.

Boyaların İnceltilmeleri

Satın alınacak olan boyaların özelliklerine göre değişiklik gösteriyor olsa da bazı boyaların inceltilmesi gerekmektedir. Bu işlem için boya ile birlikte malzeme veriliyor olabileceği gibi tiner gibi seyrelticilerin de kullanılması gerekebilecektir. Satın alınan bazı boyalar aşırı koyu olmalarından dolayı inceltilerek uygulamaları daha iyi sonuçların alınabilmesi için gerekli olmaktadır. Ancak bazı boyaların bu şekilde inceltmeye gerek kalmaksızın direkt olarak kullanılabilir olması için üretimleri gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle öncelikle boyayı satın aldığınız yerden ya da boya üzerindeki talimatları dikkatlice okumalısınız. Bu şekilde doğru işlem yapabilecek ve daha sonra istenmeyen sonuçların alınmasını da engelleyebileceksiniz. İnceltilmemesi gereken boyalara bu maddelerin eklenmesi ile birlikte özellikleri kaybolabilecek ve kaç kat sürerseniz sürün kapatmayacaktır.

Boyanın uygulanması ile birlikte boyaya hazırlık aşamasında yapılması gerekenler de oldukça önemlidir. İki aşamanın da doğru yapılması sayesinde istenilen doğru sonuçların alınması mümkün olacaktır. Bununla birlikte boyayı uygulayan kişinin de bu işi biliyor olması daha doğru uygulama yapılabileceği anlamına gelecektir.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?