Kalekim duvar sıvası

Kalekim duvar sıvası nedir ?

Piyasada brüt beton efekt duvar uygulaması maliyetlerini,düşürmek adına zemin tesviye şapı gibi veya kara sıva ile yapılmaya çalışan ve bunu tavsiye eden ustalardan uzak durun.Bu tür uygulamalardan hem sonuç alamadığınız gibi aynı zamanda satın aldığınız malzemelerde çöpe gidecektir.Betonart kale firmasının geliştirmiş olduğu duvar uygulamaları için beton efekti veren özel sıva uygulamasıdır. Bu konuyla uygulama ve malzeme desteği almak için bize ulaşın.

beton duvar kaplama duvar sıva uygulamaları.

Brüt beton efekt sıva uygulamaları,mekanlara doğal bir görünüm kazandırmasının yanı sıra gri renk tonunun dinlendirici etkisi sayesinde kullanıldığı ortama değer kazandırır.Beton görünümlü duvarlar ile dekorasyonu tamamlamak oldukça keyiflidir.Evlerde tv ünitesi duvarında,yatak odasında,yemek odasında tercih edebileceğiniz dekoratif beton sıvayı ofis ve işyerinde ise daha farklı uygulama tekniklerimiz sayesinde doğal dokulu derzli,renk geçişli,kalıptan sökülmüş beton efekti gibi bir çok uygulama arasından size uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır.

2018 italyan dekoratif siva

Evde beton duvar sıva
Evde beton ünite duvar yeni bir dekorasyon yöntemidir. Dekorasyon, ev ve iş yerlerimizde en önemsediğimiz konudur. Çünkü en çok zamanı ya evde ya da ofisimizde harcarız.

 

beton rengi boyalı duvarlar

Bu nedenle en çok yaşadığımız yerin huzur verici ve doğal bir tasarıma sahip olmasını isteriz. Bu doğal ve huzur verici ortamı Betonart duvar uygulaması ile elde edebilirsiniz. Evlerimizde beton rengi ile tasarlanmış ünite ile fark yaratabilirsiniz. Bu sayede huzuru ve dinginliği daima karşınızda göreceksiniz.
Evlerde tv ünitesi arkası duvar dekorasyonu
Betonart uygulaması yeni bir dekorasyon tarzı ve yöntemidir. Uygulanmasını istediğiniz duvara uygulanan özel bir madde ile beton ya da sıva tasarımında görünüm sağlanır. Bu uygulama ile evinizde eşsiz bir tasarımla ünite dekorasyonu yapılabilir. Yenilik ve tarzı hayatınıza katmanız için geliştirilen bu yönteminbasit uygulaması ile benzersiz sonuçlara ulaşılır. Betonart uygulaması estetiğin yeni adıdır.

beton sıva duvar dekorasyonu duvarbeton.com’da

Evde Beton Ünite Duvar Nasıl Yapılır?
Evde beton duvar dekorasyon için kolay bir yöntem olsa da aynı zamanda uzmanlık gerektiren bir yöntemdir. Bunun için titizlikle uygulanmalı ve üzerinde titizlikle çalışılmalıdır. İşi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde istenilen sonucu basit bir hata nedeniyle alamayabilirsiniz. Ancak tecrübeniz var ise; kısaca şöyle uygulanabilir. Öncelikle tasarım yapacağınız duvarın üzeri temiz ve pürüzsüz olmalıdır.

Zımparayla ya da diğer yöntemlerle duvar pürüzsüz hale getirilebilir. Boşluklar varsa doldurulmalı veya çıkıntılı kısımlar var ise aşındırılmalıdır. Tüm bu işlemlerden sonra duvarınızın hazır hale gelmesi için düzgün ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması gerekir. Duvarı hazır hale getirdikten sonra üzerine astar çekmeniz gerekecektir. Aksi takdirde maddenin duvara uygulanması sorumlu olabilir. Tüm bu işlemlerden sonra şimdi maddeyi karıştırıp uygulamaya hazır hale getirmeniz gerekir. Yaklaşık 5 dakika karıştırdıktan sonra maddenin homojen bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz. Madde hazırlandıktan sonra uygulayıcı ile duvara uygulamaya başlayabilirsiniz. Ancak uygulama sırasında yüzeyin eşit miktarda madde ile kaplanmasına özen göstermeniz gerekir.
Uygulamada Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Madde tüm yüzeye tamamen ve eşit bir şekilde kaplandıktan sonra hazır hale gelmesi için yaklaşık 24 saat beklemeniz gerekecektir. Bu süre boyunca da duvarın sıvı herhangi bir madde ile temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Ek olarak; bu madde nemli duvarlara uygulanmamalıdır. Nemlilik giderildikten sonra uygulanmalıdır. Ayrıca dış mekân duvarlarına uygulanacaksa 24 saatlik zaman diliminde mevsim şartlarına göre yağmura veya kara karşı korunmalıdır. Brüt beton sıva hazır hale geldikten sonra sıvı maddeleri veya neme karşı dayanıklıdır. Bu uyarılar sadece 24 saatlik hazır hale gelme süreci için geçerlidir.
Betonart Uygulaması Faydaları Nelerdir?
Beton efektli boyalar ile dekorasyonunuzu yaptığınız zaman daha karlı çıkacaksınız. Çünkü dekorasyonda meydana getirdiği eşsiz sonuca rağmen maliyeti düşük ve bütçenize uygun olacak bir yöntemdir. Ayrıca evinize benzeri olmayan bir görünüm verecek ve evinizde daha huzurlu olacaksınız. Kullanım alanı gittikçe artan bu yöntemi ile modayı evinizde yaşayacaksınız. Ayrıca tek tip bir tasarım olmayıp onlarca tarzı olan bir uygulamadır. Aynı zamanda üzerinde renklendirme yapılarak, zevkinize daha uygun bir görünüme kavuşturulabilirdiniz. Sıva renginin her aksesuarla ve renkle eşsiz bundan dolayı eviniz bir bütün olarak uyumlu olacaktır.
Başka Hangi Mekânlarda Kullanılabilir?
Betonart uygulaması sadece evlerde değil, ofislerde, işyerlerinde, kafelerde, restoranlarda, otellerde, kuaför salonlarında, mağazalarda da uygulanabilir. Kısacası özgün bir görünüm vermek istediğiniz her alanda ve mekânda kullanılabilir. Brüt beton görünümlü duvar uygulaması Sadece iç mekânlarda değil dış mekânlardaki duvar tasarımlarında da kullanılabilir.

Beton görünümlü dekoratif sıva uygulamaları farklı renklerle yapılmaktadır.Beyaz beton efekt,gri beton efekt,antrasit beton efekt rengi gibi farklı doku ve desen çalışması yapılabilir.Genelde beton efekt sıva uygulaması homojen görünüme sahip olmalıdır.Griyi içinde barındıran brüt beton efektli sıvası uygulama sırasında özel teknikler yardımı ile gerçek beton duvar görünümü elde edilir.Geniş bir renk seçeneğine sahip beton görünümlü sıva farklı renklerin birleşmesi ile ortaya çıkar.En çok sorulan sorulardan biri ; Beton görünüm üzerine boya yapılır mı ? Duvara çivi çakılır mı ? Banyolar için uygunmudur ? Dış mekan için uygun mu ? Çatlama veya tozuma yapar mı ?

Öncelikle Beton görünümlü dekoratif sıvalar Hazır renktedir renk seçenekleri istenilirse uygulama sırasında özel pigmentler sayesinde değiştirilebilir.

Uygulama sonrası tamamen nemin dışarı çıkması 24 saattir,Sonrasında duvarda yapılan tüm işlemleri beton efektli sıva üzerinde yapabilirsiniz.

Banyolarda kullanılması için mevcut fayans derz boşluklarının kapatılması ve üzerine zemin hazırlığı sırasında dönüşüm astarı kullanılması gerekir.Banyolarda duvar uygulaması sonrasında mutlaka özel wax uygulanmalıdır.

Beton efektli sıvalar,Macun kıvamındadır eşyalı daire ve ofislerde çalışabilme kolaylığı sağlar.

kalekim betonart dekoratif sıva ustası

Beton görünümlü dekoratif sıva uygulaması hakkında, detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

italyan iç cephe boya renkleri

Beton efektli sıva seçenekleri arasında genellikle,brüt beton rengine en yakın olan renk olan açık gri renk tonu tercih edilmektedir.Bunun dışında ofis duvar dekorasyonlarında daha koyu renklerden olan antrasit ve siyah renk tonları sıkça kullanılanlar arasındadır.Beton efektli sıva uygulaması öncelikle yüzeye astar uygulamasından sonra ince olmak şartıyla 1.kat kuruma süresi sonrasında 2.kat daha kalın biçimde yüzeye uygulanır,çelik mala yardımı ile  desen ve dokular oluşturulur.Beton görünümlü sıvalar mat görünümü ve doku çalışması sonrası ortaya çıkan renk geçişleri sayesinde yalın bir görünüm elde etmenizi sağlar.Cafe restoran gibi mekanlarda ise koyu renklerin aksine,daha çok bej,beyaz sıva görünümü gibi renklerin uygulanmasının ardından özel boyalar ile eskitme çalışması yapılmaktadır.

traverten dekoratif duvar sivasi

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Mehmet Mutlu Kendirli dedi ki:

    Çok aydınlatıcı olmuş…zira benim şöyle bir sorum olacak…alçı sıva üzeri son kat iç cephe boyası yapılmamış yüzeyde astar uygulamasına gerek varmı?varsa hangi tür veya marka olarak astar ismi verebilirmisiniz… Not.kalekim betonart kullanılacak hazır sıva olarak