İtalyan mermer boya

Mermer efektli italyan boya ;

Mermer desenli olarak yer alan İtalyan boya çeşitlerinin yanında seçilecek olan renk seçeneklerine göre, mermer efektli boya uygulamasının bir arada mükemmel uyumunu inceleyebilirsiniz.

italyan mermer desenli boya

Mermer desenli olarak yer alan boyaların renk kartelası son derece geniştir. Mermer desenli efekt boyalar uzun süre kullanılması ile beraber parlaklığı ve cam gibi olarak yer alan pürüzsüz yüzeyi sayesinde kolayca silinebilen özelliği yer almaktadır.

pembe italyan mermer desenli boya

Uygulama esnasında mermer efekt boyanın parlaklık derecesine siz karar verebilirsiniz. Mermer desenli efekt boya uygulanacak alanlar üzerinde mutlaka pürüzsüz ve temiz bir yüzeye uygulanması gerekmektedir.

Mermer Efekti

Mermer görünümlü boya ile beraber bu kadar parlak bir duvar bölgesi üzerinde önerimiz, tamamen zıt mat bir yüzeye sahip olacak beton görünümlü sıva olarak yer almaktadır.

Beton görünümlü mermer desenli boya çeşitlerinin çok daha net ön plana çıkması sağlanmaktadır. Ev, ofis, restoran ya da kafe gibi bir çok mekan üzerinde duvar dekorasyonları konusunda mermer desen ve beton efektli boyaları tercih edebilirsiniz.

İç cephe duvarları üzerinde ve tavanlarında kullanılacak olan antik mermer görünümlü dekoratif boya çeşitleridir. Su bazlı olup yüksek havayı içerisinde bulundurmaktadır. Arzuya bağlı şekilde parlak ya da mat olarak uygulanmaktadır.

Ev dekorasyonları üzerinde her gün yeni trendler ortaya çıkmaktadır. Modern ve lüks ev dekorasyonlarında kullanılmaya devam eden boya ve duvar kağıdı uygulamaları, her geçen gün ve her tarzda ev dekorasyon tasarımlarında yer almaktadır. Mermer desenli boyama tekniği de bu uygulamalar arasında bulunmaktadır. Evinizin her tarafında uygulamaya son derece elverişli, farklı renklere ve desenlere sahip boya çeşitleri farklı dünyalar yaratmanızı sağlamaktadır.

italyan boya ustası – eskitme duvar boyası

Yatak Odası

İyi bir uyku konusunda yatak odanız içerisinde kullanılan renklerin dingin ve genel olarak koyu renklerden oluşması önerilmektedir. Zevk durumuna göre seçilecek olan renklerin yanı sıra artık kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz mermer desenli boyalar yer almaktadır.

Odanın tamamını bu boyalar kullanılarak boyamak göz yorucu olmaktadır. Bununla beraber yalnızca yatağınızın başucu bölümünü, odanın genel rengi ile bir arada oluşturacak tonlar üzerinde boyayla boyamak lüks bir görünüm sunmaktadır. Hatta mermer desenli boyama konusunda seçtiğiniz tonlar odanıza katacağı zengin görünümü sunmaktadır.

Salon Dekorasyonu

Oturma grubu ya da yemek odalarının içinde yer aldığı salonunuzdaki mobilyaları daha şık ve gösterişli gösterebilmek, duvar üzerinde uygulayacağınız kolay boya dokunuşları ile yapılabilmektedir Eğer ihtişamlı dekorasyondan hoşlanmanız durumunda bu teknik tam size yer almaktadır. Salonun genel renkleri ile uyum göstermeye devam eden son derece gösterişli ve iddialı mermer desenli boyama tekniklerinden bir tanesini sizde tercih yapabilirsiniz.

Minimal dekorasyonlara sahip bir salonunuz yer alıyorsa, o zaman yapmanız gerekecek olan doğal renklere sahip boyalardan birini tercih etmeniz gerekmektedir. Salonunuzu bu boyalarla renklendirmeye devam ederken sadece duvarın bir bölümünü boyamak yeterli olabilmektedir. Yeni trend boyalarda yer alan mermer efekti görüntüsü bulunduğu ortama canlılık ve hareket getirmektedir.

Mermer Ve Banyo

Mermer desenli boya çeşitleri su bazlı olmasından dolayı koku yapmaz ve insan sağlığına zarar vermemektedir. Bununla beraber nefes alabilen yapısı ve yüksek su buharı geçirgenliği bulunmaktadır. Bu sayede boyanın kolayca nefes almasını sağlamakta ve terleme yapmamaktadır. Yoğun neme maruz kalacak olan banyo ve mutfak gibi ortamlar üzerinde mermer desenli boyalar bu özelliklerinden dolayı güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır. Su buharı geçirgenliği ile beraber duvarlarınızda istenmeyen kabarmalara sebep vermemektedir. Banyo ve mutfak gibi ıslak zeminler üzerinde mermer desenli boyama yapmak konsept ve malzeme uyumluluğu konusunda mükemmel bir bütünlük sağlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Guray Kamberoglu dedi ki:

    Merhaba
    Banyo icin kullanmak istiyorum,
    Hem yer hem duvarda kullanilabilir mi acaba