İtalyan dekoratif boyacı

İtalyan dekoratif boya uygulama ve satış ;

İtalyan Dekoratif Boya

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan İtalyan dekoratif boya özel boya çeşitleri arasında yer almaktadır. Oluşturmuş olduğu etki nedeniyle tercih edilmektedir. Çok renkli oluşumu sayesinde kullanıldığı alanlarda farklı bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Yıkanabilir özelliğe sahip olması istenilen her alanda kullanılması durumunda temizlenerek daha uzun süre sorunsuz kullanım imkanı elde edilmesini sağlamaktadır.

italyan dekoratif boya – efekt boya uygulamaları pas efektli boya

Özellikle ağır çalışma gerektiren kaplamalara gerek kalmadan istenilen her alanda kullanılabilecek olan boya çeşitleri arasında yer almaktadır. Rahat şekilde uygulanabilir olması özellikle kullanıcılar için avantaj sağlamaktadır. Halka açık yerlerde özellikle yapılacak olan uygulamalar daha etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Özel olarak hazırlanmış olan içeriği yapılacak olan uygulamaları kolayca tamamlanmasını sağlamaktadır.

İtalyan boya ustaları – dekoratif boya sanatı

İtalyan Boya Özellikleri

Doğal malzemeler ile üretilmiş su bazlı bir boya olan İtalyan boya günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. İç yüzeyde dekorasyon kaplaması amaçlı kullanılabilir. Kokusuz olması özellikle yapılacak olan uygulamalar sırasında uygulayacak olan kişilerin veya alanda bulunacak olanların rahatsızlık duymamasını sağlamaktadır.

İtalyan dekoratif boya sanatı,dekoratif boya uygulamaları , İstanbul

antibakteriyel özelliği kullanım alanlarında daha sonrasında sağlık açısından etkili olmaktadır. Küf ve mantar oluşumunu engellemektedir. Son derece parlak ve sert bir yüzeye sahiptir. Uzun süre aynı şekilde kullanılabilir. Mermer dokusunu andıran görüntüsü özellikle kullanıcılar için cephede yapılacak olan çalışmalar sonrasında istenildiği gibi daha etkileyici bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.

eskitme italyan boya,patineli duvar boyası

İtalyan Boya Kullanım Avantajları

Evlerde kullanılması durumunda daha geniş bir görünüm elde edilebilir. Aynı zamanda kir ve toz biriktirmemesi de kullanım sırasında duvarların kirlenmesini engellemektedir. Kullanıldığı alanlarda rahatlık hissi vermektedir. Bu sayede özellikle farklılık oluşturmak isteyenler için istenilen etkinin elde edilmesi sağlanabilir. Diğer uygulamalara göre daha fazla rahatlık hissi yaymasının yanı sıra zengin göstermektedir. Bu nedenle özellikle dekoratif boya kullanımı sırasında tercih edilecek olan boyalar arasında yer almaktadır.

İtalyan Dekoratif Boya Nasıl Uygulanır?

Boyama sırasında kullanılacak olan malzemeler oldukça önemlidir. Yapılacak çalışmanın profesyonel şekilde gerçekleştirilebilmesi adına tercih edilecek olan malzemelere dikkat edilmesi gerekir. Sünger mala, plastik mala, çelik mala, desen fırçaları veya efektif fırçaları özellikle yapılacak çalışmalar sırasında kullanılacak olan malzemeler arasında yer almaktadır.

Sıva yapılmış olan duvarlarda uygulama yapılabilir. Boyama yapılmasına gerek kalmadan sıva üzerine yapılacak olan İtalyan dekoratif boya uygulamaları istenilen görüntünün elde edilmesini sağlayabilir. İki farklı türü bulunmaktadır. Bu nedenle en uygun türün belirlenebilmesi için özellikle yapılacak olan çalışmalar sırasında profesyonel kişilerle çalışma yapılması önemlidir.

Parlak italyan boya renkleri , parlak dokulu duvar boyası

İnce ve orta seçenekleri arasında yapılacak olan tercihlerin ardından boya mala kullanılarak duvara uygulanır. Boyanın duvara tamamen pürüzsüz bir şekilde uygulanması gerekir. Uygulama işleminin tamamlanmasının ardından 12 saat geçmesiyle aynı şekilde yeniden uygulama yapılması gerekir. Daha sonrasında sünger mala ile kurumadan temizleme işlemi yapılarak sıkıştırılır. Bu sayede işlemin tamamlanması sağlanmış olunur.

İtalyan Boya Kullanım Alanları

Kullanım sırasında özellikle İtalyan dekoratif boya faydaları kullanıcılar açısından avantaj elde edilmesini sağlamaktadır. Geniş kullanım alanına sahip olan boyalardan biridir. İhtiyaç duyulabilecek her türlü yüzeyde kaplama amaçlı kullanılabilir. Farklı bir görüntü oluşturması nedeniyle özellikle günümüzde dekorasyon çalışmaları sırasında yaygın olarak tercih edilmektedir.

Evlerde, villalarda, restoranlarda, barlarda, otellerde, okullarda, ticaret merkezlerinde, eğlence mekanlarında, showroomlarda özellikle tercih edilebilecek boyalardan biridir. Oluşturmuş olduğu farklı görüntü kullanıldığı alanda özellikle dekorasyonu daha etkileyici görünmesini sağlamaktadır. Farklılık yaratmak isteyenler için cephe kaplama amaçlı kullanılacak olan boya uzun süreli kullanım olanağı elde edilmesini sağlamaktadır. Rahat kullanımı da aynı zamanda kullanıcılara avantaj sağlamaktadır.

kadife dokulu sedef boya

Eskitme Duvar Boyaları

Özel yapısı nedeniyle tercih edilen dekoratif boyalar dekorasyon çalışmalarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Görünümü nedeniyle kullanılan eskitme duvar boyaları gerekli olabilecek her alanda uygulama için uygundur. Giderek yaygınlaşan kullanımı nedeniyle iç ya da dış cephe çalışmaları sırasında yer verilen boya çeşitleri arasında yer almaktadır.

beton rengi boya nasıl yapılır ? – Beton desenli boya

Kolay uygulanabilir olması ve aynı zamanda daha doğal bir görüntü elde edilmesi nedeniyle tercih edilen boyaların içerisinde bulunan malzemeler yapısal olarak farklı görünmesini sağlamaktadır. Duvar dekorasyonunda farklılık oluşturmak isteyenler için birbirinden farklı renk seçenekleri ile hazırlanmış olan boyaların kullanımı sağlanabilir. Seçilen boyalar üzerinden yapılacak uygulamalar duvarlarda daha eski bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Eskitme Beton Görünümlü Duvarlar

Duvarlarda ham beton görünümü tercih edecek olan kullanıcılar için eskitme beton görünümlü boya daha otantik bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Duvar boyalarının da özellikle eskitme çalışmalarının yapılabilmesi için uygun ekipmanların ya da boyaların tercih edilmesi gerekir. Devamlı olarak gelişen sistemler özellikle kullanıcılar için kolaylık sağlamaktadır.

dekoratif sıva kaplama duvar İtalyan

Ev ya da işyerlerinde yapılacak olan boyama çalışmaları sırasında profesyonel yardım alınması istenilen görüntünün sorunsuz şekilde elde edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu konuda bilgi sahibi olanlar uygulamaları yaparak doğru boyaların kullanımıyla istedikleri görünümü elde edebilirler. Eskitme işlemi yapmak istemeyenler özel boyaları kullanabilirler. Bunun için yapılan çalışmalar dahilinde kullanıcıların işini kolaylaştırmak adına özel karışımlar oluşturulmaktadır.

beton duvar kaplama İtalyan sıva

Eskitme Duvar Boyaları Nasıl Uygulanır?

Giderek yaygınlaşan kullanımı nedeniyle eskitme duvar boyaları nasıl uygulanır? Özellikle uygulama yapmak isteyenler için merak edilen konular arasında yer almaktadır. Duvarlarda beton görünümü oluşturmak için boya ya da sıva tercih edilebilir. Uzun yıllardır bu alanda yapılan çalışmalar dahilinde hazırlanmış olan malzemeler uygulama yapmak isteyenler için en uygun malzemelerin tercih edilmesini sağlamaktadır.

İtalyan dekoratif boya

Beton görünümlü boyanın kullanılması halinde üzerinde eskitme çalışmaları yapılarak istenilen görünüm oluşturulmaktadır. Doğru ekipmanların kullanımı herhangi bir sorun yaşamadan betonun daha eski görünmesini sağlar. Aynı uygulama doğru materyaller ile boya üzerinde de yapılarak boyanın daha eski bir görünüme sahip olması sağlanır.

Duvarlarda Boya Üzerinde Eskitme Çalışmaları

Boyama işleminin tamamlanmasının ardından bu pürüzsüz ve yeni görüntüyü kırmak isteyenler için eskitme çalışmaları pek çok farklı şekilde yapılabilir. Kolay uygulanabilir özelliğe sahip boyaların tercih edilmesi mümkün olduğu gibi aynı zamanda boyanın üzerine özel eskitme boyalar tercih edilerek de uygulama yapılabilir. Gerekli ekipmanlara sahip olmayanlar sünger yardımı ile de eskitme çalışmalarını yapabilirler.

İç veya dış cephede uygulama yapmak isteyenler için kaliteli malzemelerin tercih edilmesi özellikle yaşanacak olan sorunların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Daha dayanıklı yapıya sahip olan özel boyalar ile yapılan boyama işleminin ardından uzun yıllar boyunca aynı şekilde kullanımı sağlanabilir.

İtalyan Dekoratif Boyalar

Yurtdışında yaygın kullanıma sahip olan İtalyan dekoratif boyalar günümüzde ülkemizde de sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı görünümü ve aynı zamanda doğal tarzı nedeniyle duvar dekorasyonunda tercih edilmektedir. Uygulamanın sorunsuz şekilde yapılabilmesi en uygun malzemelerin tercih edilmesi gerekir. Çok sayıda farklı marka tarafından hazırlanmış olan özel boyalar için iç cephede uygulama yapılabilir.

Dekoratif görünümünün yanı sıra eskitme çalışmaları ile yeni boyanmışlık görüntüsünü yok etmeyi sağlayan boyaların kullanımı son dönemde oldukça yaygındır. Bu tarzı benimsemiş olanlar için uygun renklerde tercihler yapılması kullanıcılar için duvarlarda özel bir görünüm oluşturulmasını sağlamaktadır. Aynı özelliğe sahip olan boyalarda farklı renk seçenekleri bulunduğundan ev ya da farklı alanlarda uygulama yapacak olanlar için seçenek oldukça geniştir.

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.