İtalyan boya istanbul

İtalyan Boya Ustası

Duvarlarınız üzerinde son derece estetik bir görünüm sunan İtalyan dekoratif boya tercih edilmektedir. Duvarlar, içerisinde yaşanılan binaların en fazla ön plana çıkan bölgesidir. Bu yüzden insanlar estetik görünümü bulunan duvarlara sahip olmak istemektedir. Böylece binanın da estetik bir hava yakalaması sağlanmaktadır.

İtalyan boya ustası , dekoratif boya ustası , efekt duvar boyası

Dekoratif Duvar Seçenekleri

Binanın arzu edilen şekilde algılanmasında bu tasarıma uygun duvar boyasının tercih edilmesi gerekmektedir. Bu alanda titiz bir çalışma sunarak, arzu ettiğiniz görünümün elde edilmesini sağlamaktadır. Duvar boyası tercih etmeniz sırasında arzu ettiğiniz tarzı ortaya çıkaran boya uygulamaları tercih edilmektedir.

travertino italyan sıva ve boya uygulamaları

Bu alanda da insanların karşısına pek çok duvar boyası çeşidi çıkarmaktadır. Bu alan içerisinden arzu ettiğiniz özelliklerde yer alan boyaların başında da İtalyan boyası yer almaktadır. İtalyan duvar boyası sürede hayatımıza giriş yapmaktadır. Ancak bu boya çeşitlerinin hoş görünümü bulunması ve sağlık konusunda olumsuz sonuç ortaya çıkarmaması gibi sebepler nedeniyle insanlar tarafından tercih edilmektedir. İç ve dış duvarlarda en fazla kullanılan boya çeşitleri arasındadır.

Sanatsal duvar uygulamaları,Soyut resim uygulamaları

İtalyan Duvar Seçimi

İtalyan duvar boyası kullanıldığı duvarlarda mermer görünümünü sunmaktadır. Parlak ve pürüzsüz görüntüsü ile birlikte mermeri andırmaktadır. Kadife dokusu ile beraber de duvarları son derece şık bir şekle dönüştürmektedir. İnsanların yoğun şekilde duvar boyaları üzerinde İtalyan tarzı tercih etmesinin en önemli nedenleri bu konular arasındadır. Sağladığı etkileyici doku ile beraber duvarların korunmasına da yardımcı olmaktadır.

Son dönemlerde tercih edilen boya stili İtalyan boya çeşitleri arasındadır. Özellikle granit yüzey alanlarında dekoratif işlem uygulanmaması durumunda çareyi İtalyan boyalarda aramaktadır. İtalya sokaklarını ayağınıza getiren izlenimi sunan boya çeşitleri, ileri İtalyan teknolojisi ile beraber sadece İtalya’da üretilmiştir.

İtalyan Boya Çeşitleri

İtalyan boya çeşitleri tek çeşit olarak yer almayıp pek çok farklı renk ve desenlere sahip olan bir boya çeşitleri olarak yer almaktadır. Her tonda kolay bir şekilde uygulanabilen bir çok farklı desen de yer almaktadır. Roma ve Venedik’te yer alan bir çok tarihi mekan halen bu İtalyan boyaları ile boyanmaktadır.

Boya desenleri boyanın uygulanmak istendiği mekana göre seçilmesi gerekmektedir. İtalyan boya deseni seçilmesi sırasında bir büro darbelere daha dayanıklı olarak yer alan ve ferah bir desen içeren boya seçilmesi gerekmektedir.

Travertino İtalyan Boya

İtalya boyanın en popüler modelleri arasında travertino çeşitleri yer almaktadır. Antik bir görünüme sahip olarak yer alan boya çeşitleri pek çok yerde tercih edilmektedir. Özellikle tarihi binaların restorasyon işlerinde tarihi hamam, sauna ya da banyolarda tercih edilmektedir. Ortama son derece antik ve sanatsal bir hava katacak olan bu model, Türkiye’de sınırlı olarak uygulanır. Bina dış cepheleri üzerinde, mutfak tezgahlarında ve ofislerde kullanılmaktadır.

Boya Uygulama

Dekoratif İtalyan boya modellerini yapmak son derece ciddi el ustalığı isteyen bir uygulamadır. Usta olmayan kişiler bir duvarlar üzerinde uzun denemeler yaptıktan sonra icraata geçmesi gerekmektedir.

İtalyan boya çelik mala ile beraber duvar üzerinde uygulanan bir boya çeşidi olarak bilinmektedir. Sıvalı duvar alanlarının üzerine direkt olarak uygulanmaktadır. Duvara mümkün olduğu zaman pürüzsüz bir şekilde uygulamak gerekir. Bu boya çeşitlerinin ilk katı atıldığı zaman 12 saat kurumalı ve sonra bir kat daha atılması önemlidir. İkinci katman kurumadan ilk olarak sünger mala ile sıkıştırma ve temizlenme işlemi yapılması gerekir. Dekoratif görüntüyü sunulacak katmana geçilmektedir. Bu aşama içerisinde plastik mala ile işlem yapılmaktadır. Boyanın pek çok aşaması yer almaktadır. Bu aşamaların profesyonelce yerine getirilmesi gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.