İtalyan boya atölyesi

İtalyan dekoratif boya atölyesi ;

İtalyan boya ile yapılan sanatsal duvar çalışmaları,klasik,retro,avangard,modern dekorasyonlar ile uyum sağlayan birbirinden farklı doku ve renkte İtalyan boyalar.

İtalyan Boya Uygulama

İtalyan boya uygulama eski çağlardan beri hem dekoratif, hem de dış etkilerden koruma amaçlı kullanılan, evleri şık ve modern gösteren bir boya çeşididir.

 

Venedik mimarisinin önemli bir özelliği olan İtalyan boya uygulama, günümüzde dekoratif boya adıyla da geçmektedir. İç ve dış cepheleri farklı göstermek amaçlı uygulanan ve çiziklere dirençli bir malzemeden yapılır. Mermere benzemesi, kendine özgü ışık ve renk tonlarını yansıtan özellikleri nedeniyle son yıllarda daha çok popüler olmuştur. Su bazlı yüzey dekorasyon kaplaması, aynı zamanda kokusuzdur. Evleri gösterişli, şık ve ferah bir mekana çevirmek amaçla kullanılabildiği gibi, hasarlara karşı dayanıklı olması sebebiyle dış mekanlarda da sıklıkla tercih edilir.

 

Hangi Mekanlarda İtalyan Boya Uygulama Kullanılır?

Dekoratif boya eski zamanlar klasik mimarinin vazgeçilmez bir parçası olmasına rağmen, artık kullanılan mekanlara modern ve farklı bir ambiyans katmak amacıyla seçilmektedir. Klasik tarz mekanlardan çok yeni nesil mimari ile döşenmiş yerlerde tercih edilmektedir. İç mekanlarda prestijli görünümü dikkat çekerken, kir tutmaması, çizik ve dış etkilere dirençli yapısıyla birçok mekanda kullanılmaktadır. Balkon veya bahçe gibi dış cephelerde, oteller, restoran, barlar, eğlence mekanlarında da karşımıza çıkmaktadır. Mermer görünümünün yanı sıra metal veya granit görünümlü veya kadife dokusu gibi seçenekleri mevcuttur. Evlerde ve iç cephede saten boyanın belli yerlerine İtalyan boya uygulama ile şekil verme ve dekorasyonu zenginleştirmek amaçlı da uygulanır.

İtalyan Boya Uygulama ve Sağlık Üzerine Etkileri

İtalyan boya kokusuz olma özelliğinin yanı sıra alerjik hastalarda, alerjik ataklarını tetiklemez. Anti alerjik özelliği tercih edilme sebebidir. İtalyan boya aynı zamanda antibakteriyel bir yüzeye sahiptir, üzerinde küf ve mantar gizi zararlı mikroplar oluşmaz. İtalyan boya kullanılan duvarlar hava alır. Kir tutmaz. Bu özellikleri ile hastane ve gıda üreticileri tarafından da tercih edilir.

İtalyan Boya Uygulaması Nasıl Yapılır?

İtalyan boya uygulama, normal saten boyadan farklı olarak ustalık gerektirir. Farklı mala ve fırçalarla uygulanır. Sıva üzerine direk uygulanır. Pürüzsüz bir şekilde ilk katın sürülmesi gerekmektedir. Belli bir süre geçtikten sonra İtalyan boya malası ile bir kat daha atılır. Kurumadan önce sünger mala ile temizlenmelidir.

 

Hangi Deseni Seçmeliyim?

Saten boyadan farklı olarak İtalyan boyada standart sabit renkler yoktur. Altın deseni, metal deseni gibi çok çeşitli dokulara sahiptir, 3 boyutlu renkler de mevcuttur. Işığın geldiği yöne ve ışığın boyutuna göre renkler değişebilme özelliğine sahiptir. İstenilen bir görüntü boyanın içine gizlenebilir ve sadece belirli bir ışıkla görünebilir. Bu kadar çok seçeneğe sahip İtalyan boya desenine karar vermek için katalogdan bakmak gerekmektedir. Ülkemizde genelde koyu gri veya mavi tonları tercih edilmektedir. Fakat öncelikli olarak evinizin mobilyalarını seçmek ve iç mimari stiline karar verilip, ardından İtalyan boya deseni seçmek daha uygun olur. Seçeceğiniz mobilyaya göre, evin koyu renkli mi açık tonlar ağırlıklı mı olmasına karar verdikten sonra size uygun bir İtalyan boya deseni daha kolay olur. İtalyan boyanın daha şık ve prestijli görünebilmesi için mobilyalar ile uyumu çok önemlidir. İtalyan boya uyguladıktan sonra evin daha geniş ve ferah göründüğünü fark edeceksiniz.

İtalyan boya duvarların yanı sıra tavanda da tercih edilmektedir. Her zaman kullanılan asma tavanlardan sıkıldıysanız, tavana dilediğiniz desende İtalyan boya uygulaması yaparak mekanın hem ferah, hem de farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik asma tavan uygulamasına göre daha ekonomiktir.

Birçok avantaja sahip İtalyan boya uygulamasının dilediğiniz gibi olabilmesi için mutlaka işinin ehli, İtalyan boya konusunda uzman bir ekip ile çalışmanız gerekmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı firmamız hayallerinizdeki doku ve desenleri sizlerle buluşturmak için çalışmaktadır.

Adalar italyan boya, Ataşehir italyan boya, Beykoz italyan boya, Çekmeköy italyan boya, Kadıköy italyan boya, Kartal italyan boya, Maltepe italyan boya, Pendik italyan boya, Sancaktepe italyan boya, Sultanbeyli italyan boya, Şile italyan boya, Tuzla italyan boya, Ümraniye italyan boya, Üsküdar italyan boya,

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.