İmitasyon beton duvarlar

İmitasyon beton duvar dekorasyonu ;

Kalıptan çıkmış bir beton duvar hissi yaratan imitasyon brüt beton görünümlü sıva dekorasyonu nasıl yapılır hazırlık öncesi nelere dikkat edilmesi gerekir.Hangi duvar yüzeylerinde uygulanır bir çok sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Duvar yüzey hazırlığı ;

Duvar sıva uygulama öncesi,zemin ve duvar arasında bulunan süpürgelikleri koruyucu cila bantı olarak tabir edilen kağıt bantla bantlayın.Bantlama işlemi ne kadar düzgün yapılırsa o kadar iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Tavan ve duvar yüzeyi arasında bulunan birleşimleri yine kağıt bant yardımı ile bantlayın.Sonrasında duvar yüzeyinizde çatlak veya kabarmış yüzeyler var ise mutlaka çabuk donan bir aşçı yardımı ile yüzey tamirat işlemlerini bitirin düz ve pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için ince zımpara ile pürüz alma işlemi yapabilirsiniz.

Yüzey astar uygulaması ;

Uygulama yapılacak brüt beton sıva görünümü için kullanılacak astarı daha koyu renklerde tercih etmek doğru olacaktır.Koyu rengin daha fazla kapatıcı özelliği olduğundan dolayı kolay bir çalışma yüzeyi elde edebilirsiniz.

Dekoratif beton sıva uygulama sırasında boya gibi sıçrama yapmaz çelik mala,özel efekt malası kullanılarak sıvama işlemi yapılır.İmitasyon beton görünümlü sıva çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz.

Betonart ofis duvar sıva uygulaması İstanbul.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.