Ham Beton Duvar Dekorasyonları

Tavanlarda brüt beton dekoratif sıva görünümü ;

Duvarlarda farklılık arayışı içerisinde olanlar için ham beton duvar dekorasyonları etkili ve sade bir görüntü elde edilmesini sağlarken aynı zamanda da daha farklı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle iç ve dış cephede rahatlıkla kullanılacak olan uygulama seçenekleri arasında yer almaktadır.

Brüt beton dekoratif sıva tavan uygulaması istanbul

Ham beton görünümü vermek için özel olarak hazırlanmış olan sıvalar kullanılarak bu şekilde dışarıdan bakıldığından duvarların işlenmemiş ham beton şeklinde görünmesi sağlanmaktadır. Özellikle sadelikten yana olanlar için etkili dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Brütalist akımın ortaya çıkarmış olduğu uygulama özellikle sadelikten yana olanların istedikleri alanlarda kaliteli sonuçlar almasını sağlamaktadır.

Derzli ham beton görünümlü dekoratif sıva uygulaması

Brüt Beton Uygulaması

Geniş kullanım alanına sahip olan brüt beton duvar uygulaması sayesinde duvarlarda daha sade ve ferah görünüm oluşturmak amacıyla ham beton görüntüsü elde edilmektedir. Uygulama için özel sıvalar kullanılmaktadır. Tercih edilen sıva sayesinde yapılacak uygulama işlemi sonucunda duvarlarda ham beton görüntüsü evde edilerek bu şekilde alanın daha ferah bir dekorasyona sahip olması sağlanabilir.

Özel sıvanın hazırlanması ile duvara uygulama sırasında kullanılacak mala yardımı sayesinde farklı ayrıntılar verilerek bu şekilde işlenmemiş beton görüntüsünün elde edilmesi sağlanmaktadır. Özellikle profesyonel kişiler tarafından uygulama yapılması gereken dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle alanında uzman olan ustalar ile yapılacak çalışma sonucunda kaliteli sonuçlar elde edilebilir.

Duvarlarda Ham Beton Görüntüsü

İç veya dış cephede duvarlarda beton görüntüsü elde etmek isteyenlerin kullanabileceği dekorasyon fikirleri arasında özellikle brüt beton sıva uygulaması yer almaktadır. Bu nedenle yapılacak uygulama işlemi sonucunda istenilen duvarlarda uzun süreli kullanım imkanı elde edilecek şekilde uygulama yapılabilir.

Özel olarak üretilmiş olan sıvının tercih edilmesi istenilen sonucun en kaliteli şekilde alınmasına yardımcı olur. Herhangi bir sorun yaşamadan iç veya dış cephede rahatlıkla kullanılacak sıva sayesinde özellikle sadelikten yana olanların istediğin sonucu elde etmesine yardımcı olmaktadır.

dekoratif beton görünümlü duvar panelleri fiyatları

Ham Beton Görünümlü Sıvanın Avantajları

  • Daha sade ve ferah dekorasyon uygulamaları yapılmasını sağlar.
  • Kısa süre içerisinde kolayca uygulanabilir.
  • Uzun süreli kullanım imkanı elde edilmesini sağlar.
  • Uygun maliyet ile dekorasyon değişikliği yapılmasına yardımcı olur.
  • İstenildiğinde üzerinde yapılacak değişiklikle yeniden farklı dekorasyon uygulamaları yapılabilir.
  • İstenilen her alana uygulanabilir.
  • İstenildiğinde boyanabilir olması da kullanımı sırasında farklı renklerde kullanılmasına imkan sağlar.

Ham Beton Görünümü Nasıl Oluşturulur?

Sıva ile yapılacak uygulama sonucunda ortaya çıkartılmaktadır. Bu nedenle özel olarak hazırlanmış olan sıvıların kullanılması gerekir. Farklı duvarlarda tercih edeceğiniz uygulama sayesinde özel olarak temin edilecek sıva hazırlanarak duvara uygulanmaktadır. Bu konuda profesyonel yardım alınması daha kısa süre içerisinde etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Ustalar tarafından yapılacak uygulama sayesinde hazırlanmış sıva duvara uygulanır ve mala ile düzeltme yapılarak bu şekilde duvarda ham beton görüntüsü ortaya çıkartılması sağlanır. Özel ekipmanlar ile yapılacak çalışmalar sonucunda istenilen görüntü kısa sürede verilebilir.

Ham Beton Duvar Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama yapılırken özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi kaliteli malzeme seçimi ile profesyonel şekilde uygulama yapılmasıdır. Bu nedenle uygulamanın yeterli bilgi ve deneyime sahip olan ustalar tarafından yapılmasını sağlamanız gerekir. Ayrıca uygulama için malzeme seçiminde özel olarak üretilmiş brüt beton sıva kullanılması gerekir.

Uygulama işlemi yapılırken istenilen görüntünün elde edilmesi için mala ile düzeltme yapılmaktadır. Bu nedenle gerekli ekipmanların bu uygulama öncesinde hazırlanması gerekir. Uygulama sonrasında kullanıma hazır hale gelmesi için gerekli süre beklenmesi ve sıvanın kuruması gerekir. Bu nedenle belirtilen süre boyunca duvarlara dokunmadan beklenmesi gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.