Fas Sıvası Nasıl Yapılır?

Fas Sıvası Nasıl Yapılır?

Kurulduğu günden bu zamana kadar en kaliteli hizmetleri ile adından söz ettiren firmamızda Fas sıvası nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler alabilirisiniz.

Fas sıvası nasıl yapılır sorusu pek çok kişi tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Dekorasyon alanında çok önemli bir yere sahip olan Faz sıvası ile ortamlar çok daha şık ve estetik bir görünüme kavuşacaktır. İşinde uzman olan profesyonel ekibimi ile yüksek kalite malzemeler ile tüm sıva hizmetlerini firmamızdan güven içinde alabilirsiniz.

Fas Sıvası Nedir?

Fas sıvası adından da anlaşılacağı üzere Fas kökenli bir sıva olan ve diğer adı ile tadelakt asırlar boyunca elden verilmesi ile doğal ürünlerden elde edilmiş su geçirmez ve banyoları örtmek için son derece ideal olmaktadır. Özel kireç sıva çok daha sert ve sağlam olan çok daha dayanıklı bir sıva türüdür. Kireç sıvalı olan tüm duvarlar binlerce yıldan bu zamana kadar devam etmektedir. Sıva sudan etkilenmez, erimez ya da yumuşamaz özelliklere sahip olmaktadır. Dış sıvalarda kullanılan elementlere göre daha dayanıklı olmaktadır.

Özel bir tür alçı olan geleneksel Fas sıvası aslen Marakeş bölgesinde yer alan mermer ya da Venedik sıvalarına benzer çok daha hoş bir estetik etkiye sahip olmaktadır. Çok değerli bir kaplama olan bu sıvanın en çok kullanım alanları hamamlar, fıskiyeler, Riad’ların banyoları ve soylu saraylar en çok görülen örneklerinden birileridir. Son derece sağlıklı ve güvenilir bir sıva türü olan Fas sıvası hizmetleri için hiç zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Her zaman yüksek kalite hizmetleri ile adından söz ettiren firmamızda işinde uzman olan profesyonel ekibimi er konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Bu tarz hizmetler için her zaman firmamızı ziyaret edebilir ve detaylı olarak bilgi almanız mümkün olmaktadır.

sedef boya renkleri

Fas Sıvası Özellikleri

Çok eski yıllardan bu zamana kadar gelen ve son derece sağlıklı olması bakımından kullanımı tercih edilen Fas sıvası ile yaşam alanları çok daha estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Fas sıvası özellikleri şunlardır;

 • Her hangi bir yüzeye ve elastik uygulama uygun olmakla birlikte zaman içinde çatlak oluşturmaz.
 • Çevre dostu olmasından dolayı çocuk odalarında ve mutfaklarda rahatlıkla kullanılmaktadır.
 • Mekanik strese karşı çok daha dayanıklı ve kolay bir şekilde restore edilmektedir.
 • Dekoratif Fas sıvası parlaklığını özel bir cila ya da koruyucu mum ile kaplayarak veya cilalanarak elde etmektedir.
 • Renklendirme için saf parlak renkler ve daha çok mavi ya da sarı kullanılmaktadır.
 • Fas sıvanın özelliklerinden biri de yaldızlama efekti ve yansıtıcı bir parlaklık olmaktadır.
 • Uygulamasından kaynaklanan desenler çok daha benzersiz olmasından dolayı yaşam alanlarının içi çok daha eşsiz bir görünüme sahip olacaktır.

Her alanda kullanımı mümkün olan Fas sıvası ile yaşam alanları çok daha güzel ve şık olacağından pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çok uzun yıllar bu alanda hizmet veren firmamız için müşterilerimizin memnun kalması ve güven duyması çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. Birinci sınıf kalite malzeme kullanarak çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü sıva hizmetleri veren firmamız alanında bulunan firmalar arasında her zaman farkını ortaya koymaktadır.

iç cephe sedef boya renkleri

Fas Sıva Oluşumu Nasıl Oluyor?

Fas sıvası kil, kuvars kumu, alkali ve külden meydana gelmektedir. Karışım içine mermer unu, selüloz ve hidrolik kireç eklenmektedir. Bileşenlerinin doğallığı ve güvenliliği her zaman en fazla tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Her hangi bir ek bileşen ya da sentetik boya içermeyen Fas sıvası renklendirme için doğal boyalar olan umber, sienna, kına, aşı boyası gibi maddeler kullanılmaktadır.

Aşınma direncine karşı son derece kuvvetli olan sıva dekoratif olduğu kadar çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Malzemenin nem direnci olmasından dolayı banyoda yer alan duvarlar, lavabolar ya da döşemelerde güven içinde kullanılması mümkün olmaktadır. Ayrıca sıva küf konusunda son derece etkili olması sayesinde pek çok farklı bakteriyel mantar hastalıklarına karşı çok daha etkili bir yapıya sahip olmaktadır. Her geçen gün kullanım alanlarının arttığı Fas sıvası işlemleri için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

beton efektli sıva duvar, beton rengi duvar boyası

Fas Sıvasında Görsel Efekt

Fas sıvasının sahip olduğu güzellik konusuna dokunmadan geçmek hiç doğru olmaz. Bu tür malzeme ile kaplı olan duvarlar çok daha pahalı ve zengin bir görünüme sahip olmaktadır. Son derece harika bir görsel efekt ortaya çıkaran sıva duvarların gümüş ya da altın kaplamaların eklenmesi ile dokuna değerli taşlara çok daha hoş bir şekilde kaplandığı görülmektedir. Altın bir etki sağlamak adına Fas sıva altın görünümü olan altını taklit eden çok özel bir balmumu bileşeni ile kaplanmaktadır. İç tasarımda böyle bir teknik kullanılarak çok daha lüks ve saray tarzı bir yaşam alanı ortaya çıkmaktadır. Çok önemli ve farklı özelliklere sahip olan Fas sıvası çeşitleri ile firmamız her konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Son derece kaliteli ve güvenilir hizmetleri ile alanında tek olan firmamız ferah ve şık alanlara sahip olmanız için çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Fas Sıvası Uygulaması Nasıl Olmalı?

Fas sıvası uygulaması nasıl olmalı sorusu genel olarak en fazla soruların başında gelmektedir. Genel olarak çok daha avantajlı ve pek çok özelliklere sahip olan bu tarz sıvaların uygulanması çok daha karışık olmaktadır. Fas sıvası uygulaması şu şekilde olmaktadır;

 • İlk olarak kat uygulanmadan önce duvara astarlanmalıdır,
 • Hazır hale gelen sıvanın sadece biraz su ile inceltilmesi gerekir. Fakat sıva üstü isteğe bağlı olarak bütün çözümün bir defada olması çok daha iyi olacaktır,
 • Her tabakanın en az 10 saat kadar kuruması beklenmelidir,
 • Fas sıvası uygulama spatula ve mala ile yapılmaktadır. İlk kat desensiz ve pürüzsüz ile inceltilmiş şekilde olmalıdır. İkinci kat ise tamponlama yöntemi ile bir deniz süngeri yardımıyla uygulanmalıdır,
 • Pürüzsüz bir taş ya da mala ile yüzeyi sorunsuz bir şekilde düzeltmek çok daha önemli olmaktadır,
 • İkinci kat kuruduktan sonra yüzey altın lake ile kaplanmaktadır ve tam olarak öğütülmektedir,
 • Fas sıvası ek olarak stabilite ve dayanıklılık sağalmak için mum ile parlatılmaktadır.

Fas sıvası uygulamasında her zaman en kaliteli hizmetleri sunmakta olan profesyonel ekibimi birinci sınıf malzeme ve uzman teknikleri doğrultusunda en güvenilir hizmetlerini sunmaktadır. Kaliteli ve güvenilir hizmetler için hiç zaman kaybetmeden firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Beton renkli boya nasıl yapılır ?

Fas Sıvası Uygulama Fiyatları

Her zaman kalitelin ve güvenilir hizmetleri ile adından söz ettiren firmamızda müşteri memnuniyeti ilk sırada yer almaktadır. Yüksek kalite malzeme ve usta işçilik ile birlikte en şık tasarımların meydana gelmesine yardımcı olan firmamızdan her konuda yardım alabilirsiniz. Fas sıvası uygulama fiyatları firmamızda çok daha uygun olmakta ve her bütçeye uyum sağlamaktadır. Fiyatlar kullanılan malzeme oranı, çeşitleri ya da alan ölçülerine göre daha farklı olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları (1)
 1. Recep Fırat dedi ki:

  Fas sıva ıslak zemin (banyo WC) ve oda zemininde uygulama bilir mi ben dekorasyon işi yapmaktayım seramik ve mermer granit yerine bu malzeme yi kullanabilir miyim teşekkürler