Duvarlarda beton dekorasyon

Duvarlarda Beton Dekorasyon
Duvarlarda beton dekorasyon ile ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenler sade ve kullanışlı alanlar elde etme şansı yakalıyor. Beton dekorasyon ile duvarlarda ham beton görüntüsü sağlanarak yapılan alanın hem ferah hem de sade görünmesini sağlanır.

betonart dekoratif sıvalar

Duvarlarda beton şıklığı ;
İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen beton duvar uygulaması özel olarak yapılmış sıvılar sayesinde yapılmaktadır. Bu sıvılar ve sıva içerindeki malzemeler sayesinde duvarlarda işlenmemiş beton görüntüsü alınarak doğallığı ve el değmemiş görüntüsü sayesinde yapıldığı ortama sadelik ve ferahlık katar.


Duvarlarda beton dekorasyon kullanımının en büyük avantajı uzun süreli kullanım imkanı sağlamasıdır. Ayrıca dayanıklı olması ve nemden etkilenmiyor olması nemli ortamlarda kullanılma kolaylığı sağlar. İç veya dış cephe fark etmeksizin, sorun yaşanmadan kısa sürede dekorasyon değişikliği yapılmasına yardımcı olur. Uygun maliyetle, her alana çok kısa sürede rahatça uygulanabilir.

beton mobilya kaplama sıva uygulama ve satış istanbul

Sade ve Şık Beton Duvarlar Nasıl Oluşturulur?
Her türlü alanda kullanılabilen ve sadeliği sevenlerin tercih ettiği beton sıvalar; ev, cafe, otel, hastane, iş yeri ve daha bir çok mekanda dekorasyon amaçlı kullanılabilir.


Özel olarak üretilen sıvalar sayesinde ham beton görünümü elde etmek için öncelikle sıva duvara uygulanır. Mala yardımıyla düzeltme yapılarak dekoratif şekillerle istenilen ham beton görünümü sağlanır.


Son zamanlarda da dayanıklılığı ve ortama kattığı ferahlık ve sadeliği nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir.
Renk olarak beton renginde sıva, hangi ortama uygulanacaksa sadece tek bir duvara yapılabileceği gibi mekandaki tüm duvarlara uygulanarak farklı tasarımlar yaratılabilir. Böyle beton görünümlü tasarımların tümüne brüt beton dekorasyon adı verilebilir.


Beton Duvarlar Eşliğinde Dekorasyon Tasarımları
Ev ya da villa gibi iç mekanlarda beton duvarlar kullanılmış ise sade bir tasarım olması nedeniyle kullanılacak dekorasyon aksesuarlarının ya da mobilyaların canlı renk tonlarından seçilmesi ortamın şık ve rahat görünmesi açısından uygun olacaktır. Mesela sehpa gibi detaylar kırmızı veya turuncu gibi renklerden tercih edilirken, süs eşyaları çiçekli desenlerden tercih edilmelidir.


Mağaza gibi iş yerlerinde beton görünümlü duvarlar tercih edilmiş ise kullanılacak aksesuarlar ve duvar arka planda kalmalı ve satılacak ürünler ön planda kalacak şekilde renk geçişi sağlanmalıdır.

Beton görünümlü duvarları mutfak ve banyo gibi alanlarda rahatlıkla kullanarak gri renginin tonlarından faydalanarak, bu alanlarının daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca neme dayanıklı olması ve kolay temizlenmesi gibi sağladığı avantajlar nedeniyle beton fayans mozaikler ile farklı dekorasyon tasarımları yaparak, mutfak ve banyonuzu şık ve rahat bir kullanım alanı haline getirebilirsiniz.
Beton Görünümlü Duvarlarda Desenlendirme Nasıl Yapılır?
Beton görünümlü duvarlara, hazır renkli betonart sıvalar kullanılarak badana uygulaması ile mala yardımıyla desenlendirme yapılabilir. Bu uygulama ile hem beton renkleri hem de seçilen bir renk rahatça uygulanabilir. Uygulama sırasında;
– Duvar yüzeyi kir ve yağlardan temizlenmeli, zımparalama ile eski duvar kaplamasından arındırılmalıdır.
– Duvar kesinlikle ıslak olmamalıdır.
– Duvarın temizlenme işlemi sonrasında silastar ile 2 kat astar sürülmeli ve kuruması beklenilmelidir. Bu arada betonart bir kovada iyice çırpılarak homojen bir karışım elde edilmelidir.
– Hazırlanan betonart kurumuş duvara mala yardımıyla yukarıdan aşağıya şeritler halinde sürülerek yan taraflara eşit halde yayılır. Tek kat sürülmesi yeterlidir.
– Duvara eşit halde sürüldükten sonra mala ile kalan fazlalıklar alınarak şekil verilir.
– Uygulama bittikten sonra iyice kuruması beklenir.
– Tercihe göre mat ya da parlak cila ile cilalanarak kullanıma hazır hale getirilir.
Mala ile şekil verilirken duvar düz şekilde bırakılabileceği gibi atlas desen ya da file desen uygulaması duvara yapılabilir. Bütün desen uygulamaları malanın farklı yönlerde kullanılması ile yapılmaktadır.
Duvarlarda beton dekorasyon sayesinde evlerinize ya da istediğiniz iç veya dış mekana farklı bir hava katarak şık tasarımlar ile tarzını yansıtabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.