Dokulu İtalyan boya

İtalyan dokulu efekt boyalar ;

Duvar dekorasyonu, ev, iş yerleri duvarın yer aldığı her türlü mekan için önemli bir ayrıntıdır. İdeal bir dekorasyon olması birçok farklı bakımdan artı sağlar. Bu artıların amacı ve etkisi de nerede kullanım olduğuna göre değişebilir.

Bu noktada duvar dekorasyonunun en önemli tamamlayıcısı olan boyalar gündeme gelecektir. Yani bir boyada dekoratif özellikler kazandırmak için boyanın en önemli bölüm olduğu aşikârdır.

İş Yerlerinde Duvar Dekorasyonu
Bir iş yerinde kurumsallık çok önemli bir konudur. Bu kurumsallığı sağlayan da nasıl bir görüntü ve kimlik oluşturulmasıdır. Yani bir iş yerinde gelişigüzel bir dekorasyon varsa, özensiz duvarlar varsa bu durumda iyi bir kimlik oluşmaz. Ancak diğer bölümlerle uyum sağlayan güzel bir duvar ziyaret eden kişilerin, müşterilerin de dikkatini çekecektir.

Yani akılda kalıcılık durumu fazla olması halinde satışlar da artar. İzlenim kurumlarda en önemli durumlardan biridir. Ancak duvar boyasının niteliğinin tek başına bir dekorasyonu iyi yapması demek olmadığını belirtmek gerekiyor. Duvar boyası tasarımı içerisinde kurumsal kimlikle bütünleşen renk ve işlemeler olmalıdır.


Dokulu İtalyan Boya Nedir
Dokulu İtalyan boya genel bir tanım yapmak gerekirse duvarda pürüzlü bir görüntü oluşması ve bu görüntünün farklı renklerle sağlanması ile elde edilen boyalardır. Dokulu boyaların temel özelliği her bölgenin aynı renk olmaması, belirli bölgelerde doku şeklinde doğal görünümlü delik gibi alanların olmasıdır.

Bu bölümlerde genelde koyu bir renk oluşur. Ayrıca dokunulduğu zaman pürüzlü de bir görünüm söz konusu olur.

Farklı Bir Dekorasyon İçin Dokulu İtalyan Boya
Dekorasyonda önemli olan bazı noktalar vardır ve standartlardan daha farklı bir görüntü için duvarda kullanılan boyaları dokulu olan türlerden seçebilirsiniz. Bu dekoratif görüntü size farlı bir hava kazandıracaktır. Yani iç mekânda özellikle iş yeri dışında da düşündüğünüzde bu boyalardan faydalanabilir, misafirlerinizi iyi şekilde ağırlayabilirsiniz. Bu dekoratif ayrıntı, sizin uzun süre görüntü olarak iyi şekilde sonuç alacağınız bir uygulama anlamına gelmektedir.

Yani bu duvar dekorasyonunu kullanarak uzun süre iç mimari bakımından artı sağlanacak bir durum yaratabilirsiniz.
Ekonomik Dekorasyon İmkânı
Duvarlar bir mekânda en önemli dekorasyon özelliklerini bünyesinde barındıran bölümdür ve dokulu İtalyan boya gibi özel tasarımlı ürünleri kullanarak ekstra çok fazla eşya satın almaya gerek kalmadan, dekorasyonunuzda önemli değişiklikler yapabilirsiniz.

Yani duvarda yapılan değişiklik aslında tüm bölümlerde bir değişiklik gündeme gelmesi demektir. Bu nedenle de dekorasyonunuzda duvara odaklanabilirsiniz.
Temizlenebilir Duvarlar
Dokulu boyaların en önemli özelliklerinden biri temizlenebilir özellikte olmasıdır. Yani temizlenemeyen boya türeri de vardır ve bunların silinmesi ile boya da kötü bir hal alabilir.

Ancak dokulu İtalyan boya türleri temizlenebilmekte, kolayca günlük hayatta iyi görüntü elde edilebilmektedir. Özellikle titiz eşya ve ev kullanımı seven kişiler için bu durum önemli olabilir. İş yerleri gibi kamusal alanlarda da bu ürünler avantaj sağlar. Yani pratik temizleme fırsatı vermesi, yine uzun vadede artı demektir. Üstelik sadece temizlenmesi değil boyaların ilk sürümü de son derece basittir. Yani uygulama şekli açısından her türlü avantajı bir arada bulabilirsiniz. Modern ve şık bir duvar boyası için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.


Dokulu Dekoratif Boya Uygulama Şekli Nasıl
Kendiliğinden dokulu ve desenli dekoratif boyalar uygulama açısından da epey kolay şekilde gerçekleşir. Anca öncelikle nereye uygulanacaksa bu bölümün tamamen temiz ve kalıntısız olması gerekir. Her ne kadar pürüzlü bir boya olsa da sonuç olarak kendi deseni tam vermesi gerekmektedir. Gelişigüzel şekilde uygulama olmaması bakımından işi bilen bir boya ustasına yaptırmak da önem kazanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.