Çimento rengi boya nasıl yapılır?

Çimento Rengi Boya Nasıl Yapılır?
Çimento rengi boya nasıl yapılır sorusu dekorasyon severler ve yenilik yaparak doğal bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin merak ettiği bir konudur. Renklerin doğru kullanımı iç ve dış dekorasyonda son derece önemlidir.

Betonart usta telefonu İstanbul.

Çimento Rengi Boya Nerede Kullanılır?
İç ve dış mekanların hemen hepsinde çimento boya çeşitleri uygulanabilir. Bununla ilgili kişisel ve kurumsal beklentiler de belirleyici olacaktır. İç mekandan örnek verilirse, evler, mağaza içleri, dekorasyon mimari ofisleri, alışveriş merkezi iç duvarları; dış mekanda da okul, hastane duvarları çevresi, bahçe duvarlarının dışı gibi kullanılabilir.


Çimento Rengi Boya Nasıl Yapılır?
Siyah beyaz renk karışımına ek olarak koyuluğu azaltmak için buna krem rengi, kahve tonları eklenebilir. Sarı tonları eklenince de yine kum grisi tonları bulunacaktır. Çimento renginin de kendi içerisinde farklı tonları bulunduğu için bunu değerlendirebilirsiniz. Bunun dışında boyanın duvar üzerine uygulanması sırasında kullanım farklılıklarına göre desen ve ton farklılıkları oluşturulabilir.

Dekorasyon kullanımı açısından düşünüldüğünde çimento rengi boya kullanımında ortama daha farklı bir hava katılması hedeflenir. Yani gerçek çimento görünümüne ek olarak bazı desen detayları eklenebilir.
Dekorasyon ve Çimento Görünüm
Özellikle son yıllarda doğal görünüm olması için ayrıca bir dekoratif çaba olduğundan bahsedilebilir. Bunda mağaza, iş yerleri ya da diğer kurumsal alanlarda satış hedeflerini yerine getirmek, daha etkili bir dekorasyon sağlamak gibi durumlar belirleyicidir.

Mağazacılık açısından dekorasyonun ne kadar önemli olduğu düşünülürse, iç alanın ürünleri daha da öne çıkaran tasarımlardan oluşması ayrıca kayda değer olacaktır. Şöyle ki sade olmayan gösterişli tasarımlarda ürünler her zaman daha geride kalır. Çünkü odak noktası ürün değil farklı noktalar olacaktır ve dikkat dağılması nedeniyle satışlardan beklenen gelir elde edilemez. Arka plan sade ama aynı zamanda şık görünümlü olduğunda ürünler daha güzel görünebilir ve satın alınma olasılıkları da artabilir. Doğru bir dekorasyonun kurumsal açıdan son derece önemli olduğunu unutmamak gerekiyor.

ham brüt beton duvar dekorasyonu istanbul uygulama – duvarbeton.com

Çimento Görünümlü Boyalar Ne Kadar?
Çimento görünümlü boyaların fiyatları kilo, firma politikası, piyasa genel durumu ve malzemenin kalitesi gibi durumlara göre değişecektir. Teknik açıdan bazı ürünlerin içeriği daha avantajlı olduğundan bu fiyatlara da yansır.

kultur-tasi-beton-duvar-dekor

Çimento Görünüm Ruhsal ve Fiziksel Açıdan Nasıl Fayda Sağlar?
Çimento rengi boya görünümü ruhsal ve fiziksel açıdan bazı artılar sağlar. Öncelikle gri tonlarının iyileştirici etkisinden biraz bahsetmekte yarar var. Renkler ve psikolojik açıdan yarattıkları etkiler üzerine yapılan araştırmalarda grinin iyileştirici yönünün çok güçlü olduğu görülmüş.

Bu nötr görünen renk aslında ruhsal açıdan iyileştirici etkilere sahip… Sözgelimi iç dekorasyon açısından değerlendirirsek, yaşam alanlarımız aslında nasıl hissettiğimizi bir açıdan etkiliyor. İstisna durumlarda olmakla beraber, genelde düzenli ve göz yormayan renkler olduğunda daha rahat bir ruh hali olduğundan bahsedilebilir. İşte çimento rengi duvar boyaları da bu noktada birçok açıdan artı sağlar. Öncelikle sade ve doğal bir görünüm kazandırır. Duvarın biraz daha açık tonlarında eşyalarla kullanıldığında oldukça iyi sonuçlar alınabilir.

Tabi yorgunluğun atılmasına yararı olacağından fiziksel açıdan da artı sağlayacaktır. Bu noktada akıllara neden özellikle yakın dönemde çimento rengi, beton görünümlü duvarların popüler olduğu sorusu da akla gelebilir.
İş hayatının stresli olması ve karmaşadan kolay yorulmak, yoğun dinlenme ihtiyacı
İnternette, sokakta ve televizyonda devamlı reklam ve satış odaklı uyaranlara rastlamak


Ev içinde daha fazla dinginlik arayışı, daha az eşyayla daha çözüme yönelik dekorasyonun olması
Minimal dekorasyonun daha popüler olması ve etkileşimin zincirleme yayılması şeklinde sıralanabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.