Brüt beton sıva nasıl uygulanır ?

Beton görünümlü dekoratif sıva nasıl uygulanır ?

Ofis,restoran,cafe,otel ve modern ev dekorasyonlarında son zamanlarda sıkça tercih edilen beton görünümlü dekoratif sıva hangi yüzeylere nasıl uygulanır ?

Brüt beton duvar boyası – sıva görünümlü duvar boya uygulaması

Beton rengi sıva öncesi zeminde olan pürüzler temizlenmelidir.Dekoratif beton görünümlü sıvalar yüzeyde 3mm ile 4 mm arası bir kıalınlık oluşturmaktadır.Eski boyalı yüzeyler için öncelikle duvar hazırlığı yapılır.Duvarın tavan ve zemin ile birleşimlerinde parmak kalınlığında kağıt bant ile korumaya alınır.

travertino brüt beton görünümlü dekoratif sıva uygulaması

Zemine boya yapılırken kullanılan beyaz veya mavi örtü serilir tavsiye edilen sıva yapılacağı için kalın olan mavi örtü kullanılmasıdır.Bu işlemler sonrasında duvara kullanılan İthal veya yerli markaların bizlere sunmuş olduğu özel geçiş astar uygulaması.

Beton rengi boya ve sıva dekoratif duvar dekorasyonu

Seçilen beton görünümlü sıva rengine göre aynı renkte astar kullanmak çok daha iyi bir sonuç almanıza yardımcı olur.Astar 20 ile 25 cm arasında dekoratif rulo ile uygulanır kuruma süresi oda sıcaklığına göre 4 saat ile 6 saat arasında değişir.Astar sonrası dekoratif sıvamızı çelik malamızın üzerine alarak duvara istenilen desene göre yatay ve dikey olarak sıvama yapılır.

Bu işlem sonrasında son kat malzeme olan dekoratif sıva üzerine her hangi bir uygulama yapılmaz ve kurumaya bırakılır ilk uygulamada renk açık olarak görülür kurumaya geçtikçe renk koyulaşır ve bulut deseni oluşur.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.