Brüt Beton Dekorasyon

Brüt Beton Dekorasyon

Dekorasyonun en önemli bölümlerinden biri duvar renk ve desen özellikleridir. Bununla ilgili eskiden bu yana değişik şekillerde moda akımları takip edilmektedir.  Yakın geçmişte renkli, canlı ve gösterişli duvarlar daha popülerken günümüzde sade, minimal tasarımlar daha öne çıkmaktadır.  Bunda insanların yaşam tarzları ve etkileşimler de belirleyici olur.

Brüt Beton Görünümlü Dekorasyon Nedir

Herhangi bir kesintiye uğramadan devam eden beton duvar görünümlü tasarımların genel ismi brüt beton dekorasyon olarak tanımlanabilir. Bu tasarım beton görünümlü duvarlar olarak da bilinmektedir. Ancak bunlar kendi içerisinde değişik şekillerde sınıflandırılabilir. Yani beton görüntü her ne kadar sade ve özelliksiz tasarımlar gibi görünse de aslında farklı çeşitlerde uygulama şekillerine sahiptir.

 Beton Görünümlü Duvarlarda Dekorasyon Nasıl Olmalı?

Brüt beton görünümlü duvarlarda iç mekânın nasıl dekore edildiği son derece önemlidir. Çünkü zaten sade bir tasarım olduğundan aksesuarların ortaya çıkması gerekir. İç mekânda ne kullanılıyorsa canlı tonlardan uygun geçiş ayarlaması yapılarak yerleşim olmalıdır.

Örneğin gri renkte bir brüt beton duvar görünümü varsa sehpa rengi turuncu, kırmızı vs. olabilir. Vazo gibi parçalar ine renkli tercih edilebilir. Ancak eğer mağazada brüt beton dekorasyon kullanıyorsanız bu durumda yapılması gereken ürünleri öne çıkaran sade aksesuarlardır.

Yani duvarlar ve de aksesuarlar geri planda olmalı, malzemeler öne çıkacak şekilde renk geçişi sağlanmalıdır. Mat ve doğal görüntüye sahip beton duvarlar satış sunumunda daha hoş bir ortam yaratacaktır. Üstelik sadece mağazalarda arka plan fonu olarak değil aynı zamanda fotoğraf stüdyolarında da tema olarak değerlendirilebilir. Fotoğrafla bütünlük sağlayan aksesuarların tercih edilmesi daha güzel sonuçlar alınması için idealdir. Tüm bunların dışında brüt beton dekorasyonu sadece bir bölüm için de kullanılabilir. Yani bir ev ve evin salonunu düşünürsek, televizyonun yer aldığı alanın arka planı brüt beton dekorasyon olabilir. Ayrı ve bağımsız bir bölüm olarak bu alanın sundu arka plan oldukça güzel bir dekoratif örnek olabilecektir.

Doğal Görünüm Arayanların Vazgeçilmezi

Brüt beton görünümün en önemli özelliklerinden biri de doğal bir ortam yaratmasıdır. Brüt beton sıva uygulaması ele alınırsa bunun uygulaması için özel sobalar kullanılır. Doğal ve işlenmemiş görüntünün elde edilmesi hedeflenmektedir.  Bunun dışında iç ve dış dekorasyonda da uygulanabilecek brüt beton duvarlar mala ile sıvının duvara uygulanması sırasında özel olarak verilen şekille işlenmemiş görüntü elde edilir. Ham beton görüntüsü ve bunun dekoratif şekilde ayarlanması sağlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.