Ferah mekanlar için brüt beton duvarlar

Ferahlatan mekânlar için brüt beton duvarlar;

Eminim ki sizin de dikkatinizi çekmiştir. Çalışmamız bitirmemiz gereken bir işi evimizde çok dağılarak çok yavaş ve konsantrasyon sorunu yaşayarak yaparız da bunun yerine bir kahve dükkanına gidip başladığımızda daha hızlı bitirdiğimiz olmuştur.

magaza-brut-beton-duvarlar

Hafta sonu hafta içi fark etmeden birçok kişinin bazı restoran ya da kafeleri istila ederek deli gibi kafalarını kaldırmadan çalıştıklarını görürüz. Hiç dikkatinizi çekti mi neden sadece o mekânlar? İnsanların oralarda rahatça çalışabildiğini hiç düşündünüz mü? Ya da belki de sizin de böyle çok rahat çalışıyorum dediğiniz mekânlar vardır. Size ait bir köşenizin, bir masanızın bile olduğu ve her gidişinizde siz daha sipariş vermeden her zamankinden geldiği.

beton-siva-duvar-dekoru

Eminiz ki herkesin aklından en az bir mekân geçti bile bunları okurken. Belki de hiç dikkatinizi çekmedi ama yine de size garip bir rahatlama ve huzur verdi. Aslında kafenin ya da restoranın görünen en büyük yüzey alanıydı. Duvarlardan bahsediyoruz. Bu mekânlardaki duvarların ortak özelliği doğal beton görünümlü boya olması. Şöyle bir düşündüğünüzde aklınızda canlandırdığınızda gördüğünüz gri biraz dalgalı fonun aslında beton görünümlü boya ile elde edilen bir yüzey olduğunu hatırlarsınız.

brut-beton-duvar-ustalari

Neden bu kafe ve restoranlar ya da son dönemin yeni çalışma tarzı coworking ortamlar bu tarzda bir duvar kaplaması tercih ediyor? Nedeni basit. Beton görünümlü boya sağladığı nötrleyici renk etkisi ile odaklanmayı kolaylaştırarak daha kolay çalışmayı, daha uzun süre çalışmaya devam etmeye aynı zamanda ferah bir ortam yaratarak stresten uzaklaşmaya yardımcı oluyor. İşte bu beton görünümlü boya grisinin adı özellikle çalışanlar için huzurla çalışma grisi.

beton-duvar-brut

Bize de bu rahatlamış huzura kavuşmuş ve odaklanmış zihin ile kolayca çalışmak ve güzel işler ortaya koymak kalıyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.