Betonart Uygulaması Nasıl Yapılır?

Betonart Uygulaması Nasıl Yapılır?

Birçok farklı mekanda uygulama özelliğine sahip olan betonart uygulaması nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı sizlere tavsiye ediyoruz. Bu sayede sizler de yeteri kadar bilgiye sahip olacak ve bu hizmetten faydalanmak isteyip istemediğinize karar verebileceksiniz. Ancak ilk olarak betonart uygulaması nedir sorusuna cevap vererek başlayalım.

Betonart uygulaması duvarlarınıza beton görünümünün verilmesidir. Ancak bunu yaparken boya ve sıva kullanılmaktadır. Bu iş ise son derece teknik bir konu olması nedeniyle sıradan boyama işlemlerinden ayrılmaktadır. Dolayısıyla eğer bu alanda tecrübeli değil iseniz hiç girişmemenizi sizlere tavsiye etmekteyiz. Şimdi ise bu uygulamanın aşamalarına teker teker değinelim.

Duvarın Hazırlanması

Bu uygulamanın yapılabilmesi için ilk olarak duvarın bir kontrolden geçmesi gerekmektedir. Bu kapsamda duvarın su izolasyonu tam mı değil mi ya da duvarda herhangi bir nem bulunuyor mu gibi soruların cevaplarının bulunması gerekiyor. Eğer nem var ise bunun giderilmesi gerekmektedir.

Ardından da duvarın iyi bir şekilde tozlarından arındırılması gerekmektedir. Ayrıca duvarda yer alan girinti ve çıkıntıların da düzeltilmesi gerekmektedir. Bunun için zımpara kullanılmaktadır. Bu sayede duvar dümdüz olmaktadır. Ancak eğer çukur kısımlar var ise bu durumda buraların doldurulması gerekmektedir.

Astar Çekilmesi

Duvar artık uygulamaya geçmek için hazır hale geldiyse astar çekme işlemlerine başlanabilir. Bu astar çekme işleminde iki kat çekilmektedir. Astar duvarın nefes almasını sağlayacağı için son derece önemlidir. Dolayısıyla işi bilen birisi tarafından yapılması gerekmektedir.

Karışımın Uygulanması

Astar çektikten sonra beton görünümlü boya karışımı iyi bir şekilde karıştırılmalıdır. Öyle ki homojen bir hal alması gerekmektedir. Yani karışımın her yeri tekdüze olmalıdır. Bundan sonra uygulamaya geçmek mümkündür. Ancak uygulama esnasında da dikkatli olunması gerekmektedir. Zira her tarafa eşit kalınlıkta uygulanması gerekmektedir. Bu noktada da ustalarımızın önemi ön plana çıkmaktadır.

Betonart uygulama işlemleri deneyimli ustalarımız tarafından yapılması halinde herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Ancak deneyimsiz kişilere bu işi vermeniz halinde bu durumda duvarınızın durumu ilk halinden dahi daha kötü bir hal alabilir. Dolayısıyla dikkatli bir seçim yapmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Uygulama Sonrası Yapılacaklar

Uygulama gerçekleştirildikten sonra duvarın su ile temasını engellemek sizlere düşmektedir. Bu kapsamda dış cephe ise üzerine bir naylon gibi bir şey germeniz mantıklı olacaktır. Ancak bunu duvara dokundurmadan yapmalısınız. Eğer iç cephe ise bu durumda zaten çok sıkıntı olmayacaktır.

24 saatlik sürenin geçmesinin ardından ise tehlike büyük oranda ortadan kalkmış olacaktır. Bu sayede artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Alt katmanların kuruması ise birkaç gün sürecektir. Ancak bu kullanmanıza engel olmayacaktır. Ayrıca boyama esnasında çevredeki eşyaların üzerini naylon ile kapatmayı unutmayınız. Aksi takdirde lekeleri çıkarmada biraz zorlanabilirsiniz.

Özel Tasarımlar

Duvarınıza betonart uygulaması yaptırdıktan sonra kendinize özel tasarımlar yapabilirsiniz. örnek olarak verecek olursak renkli ya da siyah beyaz çizimler ile ortamı daha da renklendirebilirsiniz. Böylelikle farklı bir atmosfer oluşacaktır. Ayrıca iştigal ettiğiniz iş alanı ile ilgili olarak çizimler yapmanız da mümkündür.

Geleneksel tasarımlar ile birlikte kendinizi geçmişe götürecek bir ortam da oluşturabilirsiniz. Bu oda sizlere huzur veren bir oda olarak kullanılabilir.

İşte tüm bunlara kavuşmak istiyorsanız bu durumda deneyimli ustalara sahip olan İstanbul betonart firması olarak bizleri tercih etmenizi sizlere tavsiye ediyoruz. Bu sayede işiniz son derece kaliteli ve makul fiyatlar ile gerçekleşecektir. Sizlere ise sadece işin tadını çıkarmak ve sevdiklerinize de çıkartmak kalacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.