Betonart Duvar Modası

Betonart Duvar Modası

Son yıllarda moda haline gelen Betonart duvar modası genel olarak iç ve dış cephelerde yoğun bir kullanıma sahip olan brüt beton görünümlü bir sıvadır.  Popülerliğinin bu denli artmasının nedeni ise hem iyi ve güzel bir dekoratif görüntü vermesinin yanında mekanlara doğal bir hava katmasıdır. Çünkü günümüzde artık rengarenk o süslü dekorasyonlar yerini daha doğal görünümlü dekorasyonlara bırakmıştır. İnsanların hayata bakış açıları değiştikçe modaya da bakış açılarında değişiklikler olmaya başlamıştır.

Betonart Duvar Özellikleri

İnsanların bu duvar modasını tercih etmesinin bazı nedenleri vardır. İlk olarak duvarlara brüt beton efekti vermektedir. Dış cephende iç cepheye su geçirmeme özelliği vardır. Fakat bu özelliğe rağmen içerideki nemi dışa aktararak bir nevi binaların nefes almasını sağlamaktadır. Buda daha yaşanası ve sağlıklı bir ortam sağlamaktadır. Başka bir özelliliği ise suda çözülmeye son derece dayanıklı bir yapısı bulunmaktadır. buda uzun ömürlü olmasının ana sebeplerinden bir tanesi ve en önemli olanıdır.

Hiçbir koku barındırmamaktadır bu özelliği ile insan ve çevre sağlığına karşı son derece dosttur. Kullanıldığı zaman çok uzun süreler deforme olmanda kullanılabilmektedir. Yani uzun ömürlüdür. Suya dayanıklı bir yapısı vardır. Ve çeşitli renk karışımları ile renklendirilebilmektedir. Dış ve iç etkilere karşı son derece dayanıklıdır ve bu etkileri çok rahat bir şekilde etkisiz hale getirebilmektedir. Tüm bunlar Betonart duvar sıvası özellikleri arasında sayılmaktadır.

Günümüzde insanlarda bir öze dönüş trendi izlenmektedir. Yani gerek beslenmede olsun. Gerek giyim kuşamda eski tür şeyler artık çok daha rağbet görmektedir. Bundan yıllar önce duvar dekorasyonunda süslü ihtişamlı şeyler ön planda iken. Şimdi yukarıdaki saydığımız özelliklerinde katkısı ile daha sadece geçmişi daha çok andıran betonart modası hızla yayılmaktadır. Ve artık evlerimizde daha bir samimiyet ve daha bir sıcaklık hissedildiği su götürmez bir gerçektir. Bu görselliğin yanında hem bütçemize katkısı hem de sağlık yönünden katkısı ile artık yeni dönemin yıldızı durumundadır. Ve komple bir etki ayratması insanlarda güven duygusunu arttırmaktadır.

Betonart Duvar Uygulama Bilgileri

Bu duvar modasını cazip kılan yanlardan biride uygulamadaki kolaylık ve kısa sürede uygulanabilir olmasıdır. Uygulamanın başarılı olması için sıcaklığın 5 ila 35 derece arasında olması en uygundur. Diğer sıcaklıklarda en iyi sonuç elde edilememektedir. Yüzey kuruması yaklaşık 24 saatte gerçekleşmektedir. Tam olarak kurumanın yüzde yüz sağlanması için 3 gün fazlası şile yeterlidir. Tabi hava şartlarında bağlıdır. Sıcak havalarda bu süre çok daha kısalmaktadır. Çelik mala ile uygulama işlemi yapılmaktadır ve metre kareye 1,5 kg bir tüketim olmaktadır.

brüt beton görünüm duvar dekorasyon sıva uygulama

Betonart Duvar Fiyatı

Tüm bu hizmetler içerisinde fayda maliyet oranı en yüksek olan hizmet betonart duvardır. Uzun vadede yaşam alanınıza ve kişisel sağlığınıza sağladığı faydaya göre yapım ücreti son derece düşük bir sistemdir. Ve harcadığınız para birkaç sene içerisinde kendini çok rahat bir şekilde amorti etmektedir. Zaten son birkaç yıldır bir çok evin ve mekanın bunu tercih etmesinin altında yatan ana sebep kesinlikle bu uygun maliyet ve yüksek kalitedir.

Betonart Duvar Sıvası Uygulama Alanları

İç ve dış cephelerde sıva şeklinde, beton, çimento levha gibi yüzeylere kapatıcı olarak, alçı sıva, alçıpan, sabitlenmiş kontrplak ve eski boyalı ve yıpranmış yüzeylere uygulanması uzmanlarca ve ustalarca önerilmektedir. İster düz isterseniz pürüzlü olarak uygulanabilmekte olup istendiği takdirde renk ustası ile renklendirilebilir ve su ile de inceltilebilmektedir. Betonart duvar sıvası uygulama alanları bu şekilde sıralayabiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.