Beton sıva görünümlü duvar

Kara sıva görünümlü duvar

İç dekorasyonda farklılık yaratmak istiyorsanız kara sıva görünümlü duvar uygulaması ile alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. İç mekanlarda son yıllarda doğal uygulamalar oldukça popülerdir. Doğal görünümlü beton uygulaması, taş uygulaması sıklıkla yapılır. Beton uygulaması da tek tip olmayıp pek çok çeşidi vardır.

Kara sıva, beton, çimento, levha ya da doğal taşlar kullanılarak beton ya da sıva görünümlü duvarlar elde edilir. Kara sıva da bu yöntemde çokça tercih edilir.Brüt beton efektli boya ve sıva uygulamaları bu yıl oldukça moda yüzlerce farklı doku ve renk seçeneği.

Kara Sıva Nedir?

Kara sıva binanın yapım aşaması tamamlandıktan sonra tuğlaların üstüne çekilen sıvadır. Duvarları dış etkenlerden korumak için uygulanır.

Yağmurdan, kardan, dondan etkilenmediği gibi güneş ve ısıdan da etkilenmez. İşte bu uygulama şimdilerde iç mekanlarda da ince işçilikle uygulanmaktadır. Mekanda doğal ve modern bir görünüm yakalamak isteyenler için son derece avantajlıdır.

Kara sıva görünümlü duvar uygulaması başta bar gibi eğlence mekanlarında kullanılır. Asi ruhu ve alışılmışın dışına çıkmayı simgeler. Ancak zamanla kullanım alanı son derece genişlemiştir.

İç mekanlarda yatak odasından tutun da ofislere kadar her yerde uygulanmaktadır. Projesini benzersiz kılmak isteyenlerin tercihidir. Son derece modern bir görünüm sunması sayesinde çokça kullanılır.

Nasıl Uygulanır?

Sıva görünümlü duvar uygulaması son derece basit bir işlemdir. Ancak el mahareti istediği için usta seçimi hayati önem taşır. Düzgün bir şekilde yapılmayan beton duvar uygulaması mekanı inşaattan çıkamamış gibi gösterecektir. Bu yüzden usta seçimi yaparken çok dikkatli olmalısınız.

Duvara hiçbir çivileme, yapıştırma ya da ekstra bir işlem yapılmaksızın beton görünümlü duvar elde edilir. Sadece duvara birkaç kat farklı kalınlıkta sıva çekilir. Mala uygulanan bir işlemdir. Renk tonları arasındaki geçiş ve sıvanın kalınlığı çok iyi ayarlanmalıdır. Bu şekilde yapılan uygulama sonrasında duvarda sanatsal bir tablo gibi bir görünüm yakalayacaksınız. Renklerin kusursuz geçişi ve tamamen doğal duran desenler sayesinde mekana bambaşka bir hava katılacaktır.

Doku ve Desen Seçenekleri

Duvarlarda beton görünümü yakalamak tek seçenekli bir işlem değildir. Doku ve desen seçenekleri mevcuttur. Derzli kalıptan yeni çıkmış deseni, beton blok deseni, düz sıva deseni, efektler ya da bulutlu geçişler gibi pek çok desen seçeneği mevcuttur. Mekanın kullanım amacına göre desen seçmeniz mümkündür.

Kara sıva görünümlü duvar uygulaması yapılırken bu desenlerin yanı sıra renk de seçmeniz gerekir. Kara sıva görünümünde genellikle grinin koyu tonları seçilir. Ancak grinin her onu ile bu uygulamayı yapmak mümkündür. Tek renk seçmek yerine birkaç renk arasında geçiş de yapılmaktadır. Renkler arası geçiş mekanda derinlik sağlayacaktır. Modern ve sakin bir görünüm sağlayan bu uygulamanın dinlendirici etkisi de mevcuttur.

Kara Sıva Görünümlü Duvar Uygulaması

Beton duvar uygulaması iç ve dış mekana yapılabilen bir uygulamadır. Bu sayede kullanım alanları oldukça geniştir. Eğlence mekanları, kafe ve restoranlar, işyerleri ve ofisler, ticaret merkezleri, sergi salonları ve müzeler, konutlar gibi aklınıza gelen pek çok alanda uygulanabilir.

Eğer siz de bu uygulamayı tercih edecekseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız bünyesinde bu uygulamayı yapan çok sayıda ekip mevcuttur. Her ekip çalışanları ve donanımı ile bir iş alıp kısa sürede başar ile teslim etmektedir. Bünyemizde yer alan başarılı çalışanlarımız sayesinde uygulamalardan son derece memnun kalacaksınız.

Uzun yıllardır bu alanda çalışan deneyimli ustalarımız sayesinde istekleriniz ve beklentileriniz tam olarak karşılanacaktır. Uygulama yapılırken aklınızda soru işaretleri kalmayacaktır. Aynı zamanda uygun fiyatlar sayesinde maliyeti düşünmenize gerek bile kalmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.