Beton renkli hazır sıva

Beton Renkli Hazır Sıva Uygulaması
Sizlere bu yazımızda modanın son trendlerinden birisi olan beton görünümlü duvar oluşturma yollarından birisi hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Bu yol ise beton renginde olan hazır sıva uygulaması yapmaktır. Peki bu uygulama nasıl yapılmakta ve ortaya nasıl bir görüntü çıkmaktadır. Bununla birlikte görüntü haricinde herhangi bir fayda söz konusu mudur gibi sorular ve konular hakkında sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

beton renkli hazır sıva beton renkli

Nerelere Uygulanır?
Bu uygulama iç ya da dış cephe olması fark etmeksizin her türlü mekanda ve duvarda uygulanabilmektedir. Ancak duvarın su izolasyonunun iyi bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde uygulamanın nem nedeniyle kavlaması söz konusu olabilecektir.


Mekan olarak uygulanabilecek yerleri merak ediyorsanız baştan belirtelim ki bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Dolayısıyla sizler nereye isterseniz bu uygulamayı yapabilirsiniz. örneğin bir kafeye, eve ya da büroya bu uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. mekanın türüne göre üzerinde çeşitli dekoratif oynamalarda da bulunabilirsiniz.


Faydaları Nelerdir?
Bu uygulama sadece görüntüsü için yapılmamaktadır. Aynı zamanda birtakım faydalarının da olduğunu ifade edelim. İlk olarak eski görünen duvarların modernleştirilmesi açısından bu yöntem son derece ideal bir tercih olmaktadır. Böylelikle çok küçük bir masraf ile çok modern bir görünümü yakalayabilirsiniz.
İkinci olarak duvarınızın hava almasını sağlamasını da faydaları arasında sayabiliriz. Bu kapsamda dışarıdaki nem içeriye giremez iken içerideki nem dışarıya çıkabilmektedir. Böylelikle duvarın nem sebebiyle hasar almasının ve zayıflamasının da önüne geçilmektedir. Bu durum aynı zamanda yalıtım için de ayrı bir avantaj teşkil etmektedir. Bu sayede enerji tasarrufu konusunda da büyük bir adım atmış olacaksınız.


İşte görüldüğü üzere sadece tek bir taşla birçok kuş vurmanız mümkündür. Ancak her şey beton görünümlü duvar uygulamasını yaptırmaya karar vermekten elbette ki ibaret değil. Bununla birlikte uygulamayı yaptıracağınız kişileri, ustaları ya da firmayı da doğru seçmeniz gerekmektedir. işte bu noktada karşınıza bizim çıktığımızı sizlere hatırlatmak isteriz. Bu sayede duvarlarınız emin ellerde olacak ve en kısa süre içerisinde en güzel duvarlar elde edilecektir.
Nasıl Uygulanır?
Beton görünümlü hazır sıva son derece kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Bu kapsamda yapmanız gereken sadece bizlere güvenmektir. Ancak aşamalardan da kısa bir şekilde bahsedelim. İlk olarak eğer duvarın su izolasyonu problemi var ise bu halledilmektedir. Daha sonra ise duvar yüzeyinde var olan girintiler ve çıkıntılar zımpara ile düzleştirilmekte ve ardından da düzleştirilmektedir.
Bu uygulamalardan sonra astar çekme işlemi uygulanmaktadır. iki kat çekilen astarın ardından sıva uygulamasına geçmek mümkündür. Bu kapsamda sıva uygulamasının homojen bir şekilde yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için ise karışımın iyi bir şekilde karıştırılması ve birbiri içinde tam olarak çözülmesini sağlamak gerekmektedir. Ardından da uygulama yapılırken her yere aynı kalınlıkta uygulanması son derece önemli olacaktır.
Sudan Koruyun
Tüm bu işlemler başarı ile bitirildikten sonra asıl dikkat edilmesi gereken su olmaktadır. duvar tam olarak kuruyana kadar yani ilk 24 saat içerisinde duvarın hiçbir şekilde su ile temas etmesine izin verilmemelidir. 24 saat geçtikten sonra da dikkatli olunmalıdır zira duvar 1-2 gün sonra tam anlamıyla kurumaktadır.
İşte yukarıda bahsettiğimiz tüm aşamalar bittikten sonra beton renkli sıva ile sıvanmış duvar modelinize kavuşmuş olacaksınız. Dilerseniz üzerinde çizimler ya da boyamalar yaparak birtakım oynamalarda da bulunabilirsiniz. Bu aşamadan sonra tüm inisiyatif sizlerin elinde olmaktadır. tüm bu ayrıcalıklara biran önce kavuşmak istiyorsanız bu durumda bizlere ulaşmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.