Beton rengi boya nasıl yapılır

Beton Rengi Boya Nasıl Yapılır?

Daha doğal bir görünüm oluşturması nedeni ile tercih edilen beton rengi boya iç cephede ya da dış cephede kullanım için özel olarak hazırlanmaktadır.Beton rengi boya olarak hazır satın alabileceğiniz bir boya çeşidi yoktur.İtalyan boyalarda renk geçişli boyalar olsa bile bu ürünler betonda ki mat görünümü sağlamanıza yeterli olmaz.Alternatif olarak beton görünümlü sıvalar ile birebir brüt beton dokusuna yakın sonuçlar alınmaktadır.

beton rengi boya nasıl yapılır ? – Beton desenli boya

Uygulama yapmak isteyenler beton rengi boya nasıl yapılır? Sorusunun cevabını merak etmektedir. Yurtdışında özellikle İtalya’da yaygın olarak kullanılan boyanın karışımı ülkemizde de kullanılmaktadır. Bu sayede daha kolay uygulama yapılması sağlanmaktadır.

Doğal beton görünümünü oluşturmak için özel karışım halinde hazırlanmış olan boyanın uygun ekipmanlar ile duvarlarda uygulanması gerekmektedir. Rahat kullanım olanağı sağlaması ve ferahlık oluşturması nedeniyle tercih edilmekte olan boyanın özel karışımı herhangi bir sorun yaşamadan boyanın istenilen yüzeylere uygulanmasını sağlamaktadır. Pürüzsüz ve düz yüzeylerde uygulama yapılmaktadır.

Beton renkli boya nasıl yapılır ?

Beton Görünümlü Boya nasıl yapılır ?

Dekorasyon çalışmalarına öncelikle duvarlardan başlamayı düşünenlere için tercih edecek çok sayıda farklı boya renk ve seçenekleri bulunmaktadır. Özel karışımlar kullanıcılar için yapılacak olan tercihlerde en etkili olmaktadır. Bunun için özellikle beton görünümlü boya kullanımı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Evlerde ya da işyerlerinde doğal ve ferah bir görünüm oluşturmak amacıyla tercih edilmektedir.

Duvarda uygulama yapmak isteyenler için özel olarak hazırlanmış olan boyaların tercih edilmesi efekt görünümünü kolayca oluşturmayı sağlamaktadır. Boyanın karışımı içerisinde bulunan malzemelerin duvarda uygulanması halinde doğal beton görünümünü vermesi sağlanmaktadır. Açık ya da koyu renk seçeneklerinin bulunması evinizin ya da işyerinizin dekorasyonuna uygun tercih yapmanızı sağlamaktadır.

Beton Efektli Boya nasıl yapılır ?

İnşaat çalışmaları sırasında oluşan beton duvar görünümü daha sonrasında yapılan sıva ve boyama işlemleri ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu nedenle duvarlarda özellikle ham beton görüntüsünü tercih edenler için özel olarak hazırlanmış olan beton efektli boyalar kullanılmaktadır. Pek çok farklı marka tarafından hazırlanmış olan boya ve renk seçenekleri bulunmaktadır. Değişen renk seçenekleri uygulama yapılacak olan alana göre en uygun tercihlerin yapılmasını sağlamaktadır.

İçerisinde çok sayıda farklı malzemenin bulunması duvarda yapılan uygulamanın ardından beton görünümünün oluşturulmasını sağlamaktadır. Farklı boyaları karıştırmak ve aynı şekilde uygulama yapmak isteyenler için karışımlar sorun yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle özel karışımların tercih edilmesi uygulamanın herhangi bir sorun yaşanmadan yapılmasını sağlayabilir.

İtalyan Efektli Dekoratif Boya 

İç cephede özellikle ferah ve doğal bir görünüm oluşturmak amacıyla duvarlarda tercih edilecek olan boyalar oldukça önemlidir. Doğru renk ve doku tercih yapılması uygulama sonrasında istenilen sonucun elde edilmesini sağlamaktadır. Farklı dokusunun yanı sıra görünümü nedeniyle tercih edilen boyanın uygulama sonrasında yüksek dayanıklılığa sahip olması herhangi bir sorun yaşanmadan kullanımını sağlamaktadır.

Dekorasyon çalışmaları sırasında kullanılan boyalar oldukça önemlidir. Doğru tercihlerin yapılması özellikle ortamın atmosferi açısından etkili olmaktadır. İçeriğinde bulunan farklı malzemeler ve yapısal özellikleri nedeniyle İtalyan efekti boya günümüzde yaygın olarak tercih edilen boya çeşitleri arasında yer almaktadır. Doğal beton görünümü oluşturmak amacıyla tercih edilmektedir.

Dekoratif Boya Fiyatları 

Birbirinden farklı markalar tarafından hazırlanmış olan boyalar için belirlenen fiyat seçenekleri değişmektedir. Uygun fiyat seçenekleri üzerinden gerçekleştirilen satışlar sayesinde kullanıcılar iç cephede uygulama yapmadan önce bütçelerine uygun fiyatlar ile satın alma işlemi yapabilirler. Uygulama için yeterli miktarda boya tedarik edilmesi gerekir. Daha sonrasında uygun ekipmanlar ile uygulama yapılabilir.

Dekoratif amaçlı kullanılan boyanın yapısı normal boyalara oranla farklıdır. Doğal beton görünümünü oluşturmak için içeriğinde kullanılan malzemeler ile uygulama sonrasında daha sakin ve ferah duvarlara sahip olunması sağlanmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların ortamı doğal göstermesini sağlamak amacıyla tercih edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.