Beton ofis masası

Beton Ofis Masası

Yaşadığımız dönem içerisinde mobilyaların çeşitleri giderek daha fazla oluyor.  Markaların artması, bu markalarla anlaşmalı işletmelerin yer alması ayrıca temel dekoratif gereklilikler nedeniyle mobilyalara sık şekilde başvuruluyor.

Ancak klasik tasarımlara ek olarak yenilik arayışı da olduğu için farklı görüntüdeki mobilyalar epey faydalı sonuçlar alınmasını sağlıyor.   İş yerleri açısından da bu durum aynı ve beton ofis masası türleri öne çıkan örneklerden biri…

Beton Görünüm Neden Popüler

Tasarımda beton görüntü, temelde son yıllarda minimal ve doğal görünümlerin öne çıkmasıyla alakalıdır denebilir.  Yani renkli ve karmaşık iç mekânlar zorlayıcı bir tasarıma neden olabildiği için kullanım amacına da bağlı olarak beton görünüm gibi doğal izlenimler öne çıkıyor.

Özellikle gün boyu yoğun şekilde bir iş akışında bulunan kişiler iç mekânlarda sadelik, huzurlu görüntüler arayabiliyor. Ayrıca kalabalık içinde sıkılan kişiler de evlerinde yine göz yormayan dinlendirici ürünlere yönelebiliyor.  Beton görüntü, duvarlarda ilk olarak popülerleşen bir kullanıma aittir. Yani beton görünüm duvarlarda öncelikle kullanılmış daha sonra da mobilya ve küçük ev eşyalarına yansımıştır. Beton görüntüsü olan mobilyalar, ev içerisinde sade tasarım sevenlerin vazgeçilmezleri arasındadır.

Tasarım Açısından Beton Mobilya

Tasarım bakımından beton ofis masası değerlendirilirse kullanım özelliklerine ve ne tür tasarımların olacağına bakılabilir. Tasarımın nasıl olacağı üretici kişi ve firma tarafından belirlenmektedir. Ancak bu işlemler öncesinde kişiye özel tasarım durumu da söz konusudur.

Beton mobilyalar, örneğin masa bakımından düşünülürse bacak bölümlerine ve yüzey rengi, görünüm detaylarına göre çeşitlenebilir. Gri ağırlıklı ve yüzeyi pürüzlü beton mobilyalar içinde bacak kısımlarının dayanıklı ahşap malzemeden üretildiği görülebilir.   Masa dışında da farklı ürünlerde bu görüntü olabilir, ancak çok fazla büyük eşyalarda henüz beton mobilyalara pek fazla rastlanmamaktadır. Ancak küçük malzemelerde bu ürünlerden kullanılabilmektedir.

Beton Ofis Masası Ve Kurumsal Fayda

Beton ofis masaları ve bunların kurumsal faydaları epey fazladır. Şöyle ki dekorasyon açısından değerlendirilirse bu durumda diğer kişilere, müşterilere, çalışan kişilere yönelik olarak iyi izlenim olması da kritik bir konudur. Bu yüzden kurumsallık bakımından beton ofis masası,  sade ve şık bir görüntü oluşturur. Çalışmanın akışını engellemeyen ve yorucu olmayan renkler bir ortamdaki verimi de artırır. Görüntü ve izlenim dışında kurumsal fayda, çalışma veriminin artması ile ilgilidir. Yani bir ofis içinde çalışan kişiler daha verimli olmak için ferah bir görüntü isteyebilir. Sıkışık, kötü ve karmaşık bir görüntü verim düşürebilir, bu da geri dönüş açısından ciddi sıkıntı demektir.

Ekonomik Açıdan Beton Masalar

Ekonomik bakımdan ofis masası kullanmak yine kurumsallıkla da alakalı şekilde etki eder. Dekorasyonu iyi olan bir yerde müşteri memnuniyeti de artar.  Ayrıca çalışma verimi arttıkça ekonomik katkı da çoğalabilir. Bunun dışında beton masalar farklı bir tarz yakalanması için çok para harcamadan dekoru değiştirmenizi sağlar. Yani çalışma ortamınıza minimal bir hava katarken çok para harcamaya gerek kalmaz. Masa ya da diğer beton mobilyaların kendisi zaten gösterişli ve farklı bir havaya sahiptir.

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beton ofis masaları olsun veya olmasın bir ofis içinde dekoratif bakımdan dikkat edilmesi gerekenler vardır. Aydınlatma iyi olmalı, mobilya renk geçişleri de etkili ve rahatlatıcı olmalıdır. Beton ürünlerde benzer renklerden ziyade canlı tonlarla kullanım seçilebilir.  Eğer aynı renkle kullanılacaksa da duvarla bütünlük sağlaması uygun olacaktır. Duvarda da beton görüntü olursa mobilya ile güzel bir tarz yaratabilirsiniz. Son olarak ofis içinde sıkışık bir görüntü olmamasına özen göstermek gerekir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.