Beton görünümlü mobilya

Beton Görünümlü Mobilya
Mobilyalar çok fazla çeşidi olan ve kullanım alan tasarım özellikleri açsından da epey fazla türü olan ürünlerdir. Bu ürünlerin üretim şekilleri marka ve tasarımcı özelliklerine göre değişebilir.

Her mobilya türü temelde amaç bakımından da farklı olacağından işlevselliği açısından da değişik özellikler göstermektedir. Dekorasyon açısından siz de piyasada yer alan bu modelleri inceleyebilirsiniz. Bu incelemeyi yaparken beton görünümlü mobilya türlerinden faydalanabilirsiniz.

Minimal Tasarım Sevenler İçin Beton Desenler
Yaşadığımız dönemde doğal olan görüntülere duyulan ihtiyaç eşyalarda yansımasını bulmuş durumda. Bu nedenle olabildiğince az ve kullanışlı eşya ile ideal ortamlar yaratmak bir hayli önem kazanmış durumda.

 

Minimal tasarım denince de akla sadelik ve işlevsellik geldiği düşünülürse beton görünümlü mobilya türlerinin de epey öne çıktığı fark edilecektir. Öncelikle duvarlarda kullanılan beton görüntülü boyalar daha sonra mobilyalarda da yerini bulmaya başlamıştır.

Her ne kadar duvardaki çeşitler kadar olmasa da masa gibi malzemelerde görüntü açısından beton oluşumlar söz konusudur. Bu şekilde doğal ve taş bir görünüm elde edilmeye çalışılmaktadır.

Beton Görünümlü Mobilyaların Kullanım Alanı
Beton görünümlü mobilya kullanım alanlarına bakılırsa da ev, iş yeri, bahçe alanları, teraslar gibi sıralama olabilir. Aslında bununla ilgili belirli bir yerde zorunlu kullanım söz konusu değildir. Ancak beton görünümlü mobilya türlerinin etraftaki eşyalarla da uygun şekilde ayarlanması gerektiğinden bahsedilebilir.

Ayrıca bir ofis içerisinde kullanımla ev bahçesi içinde kullanımın aynı olmayacağını belirtmek gerekiyor.
Mobilya Dekorasyon’da beton renk kullanımı
Mobilyalar standart olarak akla geldiğinde beyaz, kahverengi, ahşap gibi renklerden oluşur. Bu renklerin kullanımı için farklı şekilde bir değerlendirme yapmak gerekir.

Bunun dışında mobilya dekorasyonu görüntüsü eğer beton görünümlü mobilya türlerinden olacaksa da bu durumda renk kullanımı konusunda daha dikkatli olmak gerekir beton görüntü kullanımı bir nebze diğer mobilya türlerine göre zordur. Yani duvarla bütünlük sağlayan bir beton masa ideal olabilir. Renk geçişlerinin iyi olması gerekir. Canlı renklerle kullanılırken de hangi renkle uyup uymadığına bakılmalıdır.


Beton Görünümlü Bahçe Masaları
Beton görünümlü bahçe masa türlerinden satın almak isteyen kişiler için birçok seçenek görülebilir. Bu masaların bacak şekillerinin hazırlanma biçimine göre değişik türleri vardır. Örneğin bazı masaların ayakları düz şekilde tasarlanmışken bazılarının ayakları birbirine geçirilmiş çapraz biçimde oluşturulabilir. Bu bölümler üst kısmın nasıl göründüğü ile alakalıdır. Yani dengenin nasıl sağlanması gerektiği ile ilgili bir durum vardır. Bu masa türlerini bahçede kullanırken kullanacak kişi sayısına göre işlem olabilir. Büyük bir bahçede bu masalardan kullanılacaksa bu durumda dikdörtgen masa çeşitleri uygun olur.


Beton Görünümlü Mutfak Mobilyaları
Mutfak mobilyaları çeşitleri içinde beton görünümlü tasarımlar beklentilerinizi karşılayabilir. Diğer mobilyalarınızla uyumlu, göz yormayan mutfak mobilyalarınızı burada değerlendirebilirsiniz. Mutfakta sade tasarımları seven dinlendirici masalar kullanmak isteniyorsa bu durumda bu ürünleri değerlendirebilirsiniz. Ancak genel bir dekorasyon önerisi olarak, eğer mutfak içinde kahverengi ağırlıklı dolaplarınız varsa bu masalar yerine ahşap görünümlü olanlara yönelmek daha mantıklı olabilir. Bunun dışında gri, siyah, kırmızı gibi renklerle beton görünümlü mobilya çeşitleri daha ideal bir dekorasyon oluşturur. Dekoratif açıdan canlı tonlarla kullanımı daha iyi sonuç almayı sağlar. Aksi durumlarda ürün kendini belli etmez ve özelliği kaybolmuş gibi bir durum olabilir. Yani ürünün tek başına iyi görünmesi yetmez, farklı ürünlerle nasıl kullanıldığına mutlaka dikkat edilmelidir. Son olarak bir fiyat araştırması yapmak isteyen kişiler için internet kullanımı ve firmalarla doğrudan iletişim başarılı sonuç verir.

Beton mobilya,beton bistro masa,beton ofis masası özel tasarım beton görünümlü mobilyalar için bize ulaşın. 0533 406 60 00

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Bekir Sert dedi ki:

    Merhaba
    200 m uzunluğunda, siyah metal( görünümlü) ayaklı bir masanın ortalama fiyatını öğrenmek istiyorum lütfen: