Beton görünümlü duvar

Betonart Beton Görünümlü Duvar

Son yıllarda dekorasyon alanında büyük değişiklikler meydana gelmiştir. Bunun farklı nedenleri olmakla beraber betonart beton görünümlü duvar çeşitleri en sık kullanılan seçeneklerden biridir.  İzlenim oluşturması açısından bu duvarlar henüz üzeri boyayla kaplanmamış doğal sıva görünümü verir, ama tam olarak aynısı da değildir, yani dekoratif bazı ayrıntılarla daha güzel bir görünüm kazandırılması sağlanır.

Kullanım Alanları

Betonart beton görünümlü duvar çeşitleri kullanım alanı bakımından oldukça farklılaşabilir. İç mekanlarda; mağazalar, evler, sergi alanları, kurumsal yerlerin iç bölümleri gibi sıralanırken dış görünüm için de birçok bina çeşidinde uygulanabilmektedir.  Yani aslında sınırlama yapılmaması ve istenen hemen her yerde görülmesi mümkündür. Ancak mekan çeşidine göre de getirdiği artılar farklılaşır.

Teknik Açıdan Avantajlar

Betonart görünümlü duvarlar, farklı malzemeler kullanılarak bu görüntüye kavuşabilir. Örneğin sıva malzemesi kullanılırsa bu teknik açıdan da avantaj sağlayacaktır. Dış mekandan devam edilirse, sıvanın uygulandığı alan güneş ışığı, kar gibi kötü hava şartlarına karşı direnç geliştirecektir. Malzemeler üretim aşamasında zaten zor şartla uyum sağlayarak hazırlanmıştır.  İç mekanda da nem, ısı gibi etkenler değerlendirilerek hazırlık yapılır. Bu noktada ürünlerin çeşitliliğinin dayanıklılık açısından da farklılık göstereceğini belirtmek gerekiyor.

Betonart Beton Görünümlü Duvar Çeşitleri

Görüntü açısından fikir vermesi için betonart beton görünümlü duvar çeşitleri şöyle sıralanabilir:

  • Açık gri beton renkli boya dekorasyonu
  • Beton renkli sıva duvar
  • Koyu gri ve hafif alaca görünümlü duvar
  • Gri ve kahverengi karışımı büyük kare detaylı duvar
  • Parlak gri beton dekorasyon, mağaza içi kullanıma özel
  • Hafif yatay çizgileri olan gri tonlarda beton duvar
  • Beyaz renk duvar salon brüt dekorasyon

Neden Betonart Beton Görünüm?

Beton görünümlü duvarlar özellikle son yılarda daha popüler hale gelmiştir. Bunun en önemli nedeni mimari ve dekorasyon alanında gerçekleşen değişikliklerdir. Ancak bu durumun daha da derinine inilirse dekorasyonun neden değiştiğine kadar değerlendirme yapılabilir. Çünkü insanların daha sade görünümlü ortamlara ihtiyaç duyması nedeniyle alternatif çözümler geliştirilmeye başlanmıştır. Örneğin her ne kadar çok gösterişli ve renkli seçimler tüm hızıyla devam etse de diğer yandan hayatında tüm gün hareketli, karmaşık ve yorucu gün geçiren kişiler yaşam alanlarında olabildiğince sakin ve huzurlu olmak isteyebilmektedir.

Bu durum duvar renginden eşya seçimine kadar yansıma yapacaktır.  Gri ve beyaz tonların da dinlendirici etkisi düşünüldüğünde minimal dekorasyona en temel kullanılan renklerden biri olacaktır.  Bunun dışında mağazacılık ve satış açısından bir değerlendirme yapılabilir.  AVM içindeki bir mağazada bu dekoratif betonart beton görünümlü duvar kullanıldığında, zeminin diğer ürünleri ortaya çıkarma ihtimali daha fazla olur. Yani renkli bir duvardan ziyade sade ve daha farklı bir görünüm hem geri planda kalıyor hem de etkisini hissettiriyor gibi bir durum yaratır. Yani satış mağazasının içinde ürünler ne kadar ortaya çıkarsa ve genel görünüm ne kadar az yorucu olursa daha fazla satış olması da muhtemeldir.

Betonart Beton Görünümlü Duvar Fiyatları

Fiyatlandırma açısından betonart beton görünümlü duvar çeşitleri değerlendirildiğinde yine farklı bakış açılarından yola çıkarak sonuca varılabilir. Duvar uygulamasında kullanılacak olan malzemenin özellikleri, ne kadar alan için uygulanacağı, desen işlemlerinde uygulanan tekniklerin işçilik kalitesi ve ayrıntıları, dekoratif açıdan duvarın genel durumu, boya satışı yapan firmaların genel hizmet politikaları, indirim durumları vs. son olarak da piyasadaki genel durumun nasıl olduğu etkilidir. İşçilik, malzeme kalitesi ve uygulama alanı büyüyüp iyileştikçe sorunun çözülmesi de daha kolay bir hal alır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.