Beton Ev Dekorasyonu

Beton Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenlerin beton ev dekorasyonu sayesinde istedikleri gibi daha sade ve kullanışlı alanlara sahip olma imkanı bulunuyor. Yapılacak uygulama sayesinde duvarlarda ham beton görüntüsü elde edilerek bu şekilde alanın daha sade ve ferah görünmesi sağlanabilir.

beton rengi kolon boya ve sıva uygulaması

Ev dekorasyonu için yatak odası, yemek odası, salon ve mutfak gibi farklı alanlarda tek duvarda veya tüm duvarlarda yapılacak olan çalışmalar ile etkili sonuçlar alınabilir. Sıva ile yapılacak olan uygulama sayesinde duvarların işlenmemiş ham beton gibi görünmesi sağlanır.

dekoratif beton sıva

Beton Görünümü Nasıl Verilir?

Özel olarak üretilmiş olan sıva ile yapılacak uygulama sırasında mala ile sıvanın ayrıntıları verilerek bu şekilde işlenmemiş beton aşamasındaki görüntünün ortaya çıkartılması sağlanır. İç cephede kullanıldığı gibi aynı zamanda dış cephe dekorasyonu içinde kullanılacak uygulamalardan biridir.

Üretilmiş olan sıva sayesinde içerisinde bulunan malzemeler duvarda kolayca ham beton görüntüsü oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu nedenle uygulama öncesinde kullanılacak özel sıvının tercih edilmesi daha kısa süre içerisinde işlemin tamamlanmasına yardımcı olur.

İmitasyon brüt beton görünümlü dekoratif sıva uygulamaları İstanbul

Ev İçin Beton Duvar Uygulaması

Evinizin dekorasyonunu değiştirmek istediğinizde özellikle tercih edebileceğiniz uygulama seçenekleri arasında yer alan beton duvar çalışması daha sade ve etkileyici dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle sadelikten yana olanların istedikleri her alanda tercih edebilecekleri çalışmaları arasında bulunmaktadır.

Yapılacak çalışmalar için kullanılacak brüt beton sıva ile yapılacak uygulama sayesinde kısa süre içerisinde istediğiniz odaların duvarları ham beton görüntüsü verilerek alınır hale getirilir. Ev dekorasyonunda iç cephede kullanıldığı gibi dış cephede de kullanılabilir. Yapılacak uygulama için özel sıvaların tercih edilmesi istenilen sonucun en kaliteli şekilde alınmasına yardımcı olur.

Evlerde Ham Beton Görünümlü Sıva

Ev dekorasyonu için özellikle geçmişten günümüze gelen brütalist akımın dekorasyondaki çizgileri için brüt beton sıvası ile yapılan uygulamalar ham beton görüntüsü alınmasını sağlamaktadır. İşlenmemiş beton görüntüsü özellikle dekorasyonda daha ferah ve sade alanların oluşturulması konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle evinizin dekorasyonu daha sade hale getirmek istediğiniz her durumda tercih edebileceğiniz uygulamalar arasında yer almaktadır.

Sıva ile yapılacak uygulama sayesinde kısa süre içerisinde istenilen her alanda yapılacak çalışmalar sonucunda istenilen görüntü elde edilebilir. Bu konuda kullanılacak Özel sıva istenilen uygulamanın yapılması için özel olarak hazırlandığından kısa sürede uygulama yapılmasını sağlamaktadır.

Ev İçin Uygulama Nasıl Yapılır?

Evlerde dekorasyon değişikliği yaparken tek duvar veya bütün duvarlarda ham beton görüntüsü talep etmeniz durumunda özellikle yapılacak uygulama için sıvanın hazırlanması gerekir. Özel olarak tedarik edilen sıva sayesinde uygulama işlemi kolayca yapılabilir.

Seçilmiş olan duvarlara yapılacak uygulama için öncelikle uygulama öncesinde hazırlıkların yapılması gerekir. Gerekli malzemelerin tamamlanması ile yapılacak uygulama işlemi sırasında herhangi bir sorun yaşamadan kısa sürede işlemin tamamlanması sağlanabilir. Sıvanın hazırlanmasının ardından mala ile duvara uygulanması ile şekil verilerek bu şekilde ham beton görüntüsü ortaya çıkartılmaktadır. Yapılacak çalışma için alanında yeterli deneyime sahip olan ustalar ile çalışılması gerekir.

Duvarlarda Kullanım Avantajları

  • Uzun süreli kullanım imkanı elde edilmesini sağlar.
  • Farklı ve ferah bir görüntü oluşmasını sağlar.
  • Dayanıklı yapısı sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan kullanım imkanı elde edilebilir.
  • Uygun maliyet ile kısa süre içerisinde istenilen her alana uygulanabilir.
  • Kısa süre içerisinde dekorasyonun değiştirilmesine yardımcı olur.
  • İç ve dış cephelerde kullanılması herhangi bir sorun olmadan istenilen dekorasyon değişiminin yapılmasına yardımcı olur.
  • Özellikle beton görünümlü duvar hazırlamak isteyenler için kaliteli kullanım imkanı sağlamaktadır.
  • Neme karşı dayanıklı olduğundan herhangi bir sorun yaşamadan nemli alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.