Beton etkisi duvar

Beton etkisi duvar sıva ;

Mimarinin gelişmesi ile birlikte beton kaplama sıva da hayatımıza girer. Teknoloji oldukça hızlı bir şekilde ilerler. Teknoloji artık hayatımızın her aşamasında bulunur. İnşaat ve mimari sektörü içerisine de oldukça hızlı bir ilerleme gösterir. Bu da yeni yöntemlerin kullanılmasını artırıyor. Önceden mimari alanda sınırlı bir kullanım alanı varken şimdi yeni uygulamalar da tercih ediliyor.

İnsanların doğaya ve eskiye duydukları özlem, binaların dekorasyonunu da etkiler. Önceden boya olmadan kullanılan sadece sıvalı evler şimdilerde tekrar gün yüzüne çıkıyor. Eskiye özlem duyan ve yaşadığı ortamda bunu sergilemek isteyen kişiler beton kaplama sıvaları tercih ediyor.

Beton Kaplama Sıva Nedir?

Bina iç ve dış yüzeyleri beton kaplama sıvanın kullanımına uygundur. Beton kaplama sıva ince işçilik ile betonun sıva görünümünde olan boyalar ile kaplanmasıdır. Bu uygulama eskiden kopamayanlar için oldukça doğru bir tercih olur.

Beton kaplama sıva uygulaması her ne kadar eskiye dönüş olarak adlandırılsa da; genç yaşlı demeden herkesin severek kullandığı bir yöntem haline gelir. Beton kaplama sıvalar iş yerlerinde ve evlerde günümüzde son derece yaygın bir şekilde tercih edilir.

Beton Kaplama Sıva Uygulaması

Beton kaplama sıvalar ince işçilik isteyen bir uygulamadır. Sıva görünümü vermek için uygun renk tercih edilir. Ayrıca beton üzerinde pek çok desen de oluşturulur. Bu da alanın daha estetik bir hale ulaşmasını sağlar.

Beton kaplama sıva uygulaması için tercih edilen firmanın son derece güvenilir ve deneyimli olması gerekmektedir. İşinde bir numara olan sitemizden de bu noktada yardım alabilirsiniz. Çünkü uygulamada desenlerin verilmesi sırasında profesyonel kişilerden yardım alınmalıdır. İstenmeyen sonuçlar doğuran firmalardan bu noktada uzak durmakta fayda vardır. Bunun yerine size birbirinden farklı seçenekler sunan firmamızı tercih edebilirsiniz.

Beton Kaplama Sıvanın Özellikleri

Yaygın bir şekilde tercih edilen beton sıva kaplama pek çok farklı renk özelliğine sahiptir. Yaşadığınız alanın ne renkte olmasını istiyorsanız; siz de o renk tercih edebilirsiniz. Beton kaplama sıvalar iç ya da dış mekan fark etmeden her alana uygulanır. Bunun için alanın pürüzsüz olması yeterlidir. Bu nedenle de uygulama öncesinde tüm yüzey zımparalanır. Yüzey pürüzsüz hale geldikten sonra da uygulamaya başlanır.

Yüzeyi pürüzsüz hale getirdikten sonra da astar uygulaması yapılır. Astar uygulaması ile de yüzeyler sıva görünümlü beton görüntüsüne gelmeye hazır hale gelir. Bu aşamada da dilediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Beton kaplama sıvanın özellikleri arasında ürünün kısa sürede kuruması da yer alır. Beton kaplama sıva yaptırdıktan sonra duvarınız 8 saat içerisinde kurur. Bu da size büyük kolaylık sağlar. 8 saat sonunda duvarınız istediğiniz işlemi yapmaya hazır bir hale ulaşır. Duvara raf yaptırmak ya da farklı dekoratif ürünleri duvarda sergilemek için uygulama sonrasında uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Diğer duvar boyaları gibi kısa süre içerisinde duvar kullanıma hazır hale gelir.

Beton Kaplama Sıva Kullanım Alanları

Dekoratif görüntü istediğiniz her alanda beton kaplama sıva uygulamasını kullanabilirsiniz. Özellikle bu uygulama yatak odalarında tercih edilir. Yatak odasını kendi tarzınızı yansıtan bir ortam haline dönüştürmek için size son derece şık bir seçenek sunarız.

Özellikle yatağın konulduğu duvara hareket kazandırmak için bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Beton kaplama sıva kullanım alanları içerisinde iş yerleri de yer alır. Kendine özgü bir tarz yakalamak isteyen pek çok restoran müşterilerin ilgisini çekmek için beton kaplama sıva uygulamasını tercih eder.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.