Duvarlarda beton sıva & Boya

Beton Görünümlü Boya

Son yılların dekorasyonlarında en çok kullanılan malzemeler arasında beton görünümlü boya yer almaktadır. Bu boyaların özelliği, duvarda beton görüntüsü oluşturmasıdır. Bakıldığında boya gibi değil de, beton gibi bir görünüm yaratan bu boyalar, günümüzde son derece beğenilmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir. İnsanlar, evlerinde ve işyerlerinde bu boyaları kullanmakta ve boyanın oluşturduğu görüntüden oldukça memnun kalmaktadır.

Beton görünümü yaratan boyaların, dekoratif görüntünün yanı sıra maliyet bakımından da avantajı olduğu görülmektedir. Bu boyalar, daha düşük bir maliyete sahiptir. Ayrıca, uzun süre kullanımı sebebiyle de tercih edilmektedir. Özellikle iş yerlerinde daha yaygın olarak kullanıldığı bilinen bu boyalar, günümüzde fazlasıyla yaygındır.

2017 Yılında Beton Görünümlü Boya Trendi

Beton görünümlü boyalar, özellikle 2015 yılından itibaren yaygınlaşmaktadır. 2017 yılında ise, bu boyalara pek çok yerde rastlanmaktadır. 2017 yılında, beton görünümlü boyalarda en çok tercih edilen rengin gri olduğu bilinmektedir. Gri renginde beton görünümlü boyalarla, birbirinden güzel dekorasyonlar oluşturulmaktadır.

Beton görünümüne sahip olan boyalarda, farklı renk tonları mevcuttur. Beyaz ve gri alt tonlu boyalar, en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. İç ve dış cephe için kullanılması uygun olan bu boyalarda, gri tonları çoğu zaman kurtarıcı olmaktadır.

Beton Görünümlü Boya İle Dekorasyon

Beton görünümüne sahip boya ile ev veya işyerlerinde harika bir dekorasyon yaratmak mümkündür. Beton görünümlü boyanın yanı sıra, beton görünümlü duvar kağıtları ve duvar panelleri de kullanılabilmektedir. Ancak bu ürünler, duvarda tahribat oluşturmalarından ve ayrıca maliyetlerinin fazla olmalarından dolayı pek fazla tercih edilmemektedir. Boyalar, kullanım açısından ve maliyet açısından daha olumludur.

Alligator kratos beton görünümlü dekoratif sıva.

Beton görünümlü boyalarla, genellikle sade bir dekorasyon oluşturulmaktadır. Evlerde, işyerlerinde, kafelerde, restoranlarda, mağazalarda hemen her yerde kullanılması mümkündür. Ancak, yaygın olarak restoran, mağaza ve diğer çeşitli işyerlerinde kullanılmaktadır.

Beton görüntüsü veren boyalarla dekorasyon yaratırken, daha dikkatli olunması gerekir. Eğer yanlış seçimler yapılırsa, boyanın kullanıldığı alanda, boğucu ve yorucu bir ortam oluşturulur. Bu yüzden, sade parçaların ve çok koyu renklerin kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

İşyerleri İçin Beton Görünümlü Boya

Beton görünümlü sıvalar, işyerlerinde iç ve dış cephede sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak, daha çok dış cephede kullanıldığı görülmektedir. Dış cephede kullanılmasının birçok açıdan avantajı olduğu bilinmektedir. Kusurları olabildiğince kapatan özelliğe sahip olan bu boyaların, dış cephede kullanılması son derece uygundur.

Beton görüntüsü veren sıvalar, işyerlerinde dış cephenin yanı sıra iç cephede de tercih edilmektedir. Daha çok, koridorlarda ve merdiven taraflarında kullanılmaktadır. İşyerlerinde, daha disiplinli bir ortam oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

Salon İçin Beton Görünümlü Boya

Beton görünümüne sahip olan boyalar, özellikle villa gibi geniş evlerde tercih edilmektedir. Bu aşamada, en uygun oda salon olmaktadır. Salonda, beton görünümüne sahip boya kullanıldığında, odaya çok farklı bir hava verilmektedir. Kimileri için daha sade, kimileri içinse daha ağır olabilmektedir. Salonunda beton görünümlü boyalarla dekorasyon yapmak isteyen kişiler, klasik ya da modern tarzı tercih etmelidirler. Seçtikleri tarza göre, diğer mobilya ve çeşitli eşyalarla dekorasyonu tamamlamalıdırlar. Böylelikle, duvarlar ve oda arasında harika bir uyum yakalanabilmektedir.

Boya için ton seçimi yaparken, açık ve koyu renklerin birlikte kullanılmasının daha uygun olacağı bilinmeli ve seçim buna göre yapılmalıdır. Renkler arasında geçişlerin sağlanmasıyla, istenilen tarzda bir oda dekore etmek son derece kolay olacaktır. Renk seçimi yapıldıktan sonra, isteyenler sade, isteyenler gösterişli bir oda yaratabilir. Ayrıca, bu boyalarla minimalist bir dekorasyon yaratmak da mümkündür. Bir fikir oluşturmak için, iç mimarlardan yardım alabilir ya da dekorasyon önerilerine göz atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.