Beton duvar dekorasyonları

Beton Duvar Dekorasyonları
Günümüz dekor uygulamalarında ayrı bir yere sahip olan beton duvar dekorasyonları hakkında sizlere bu yazımızda detaylı öneriler sunacağız. Betondan dekor mu olur dediğinizi duyar gibiyiz ancak sizler de bu fikirleri duyunca hayretlere düşecek ve uygulanmış örnekleri gördükçe de ben de bundan istiyorum diyeceksiniz.


İlk olarak belirtmek gerekir ki bu uygulamalar her türlü ortama uygulanabilmektedir. Örnek olarak verecek olursak restoran, kafe, ofis ve konutu sayabiliriz. Peki ortaya ne tür eserler çıkmaktadır işte onlardan bazılarını sizlerle paylaşalım.


Huzur Köşesi
Beton görünümlü boya kullanılarak elde edilecek duvarlar arasına koyduğunuz bir masa ile adeta huzur köşesi oluşturabilirsiniz. Burada sadece beton rengi duvarlar ve ahşap bir masa ile birkaç kitap ve çay olduğunu hayal etmeniz bile sizlere huzur verecektir. Bunu bir kafede yapabileceğiniz gibi evinizde de odanızın birini böyle yapabilirsiniz. Ayrıca bu tarzda dilerseniz duvara birkaç aksesuar asabilir ve ortamı biraz daha canlandırabilirsiniz.

Yaratıcı Süslemeler
Beton rengine sahip olan bir duvara istediğiniz süslemeleri yapabilirsiniz zira zemin buna müsait bir hale gelmiştir. Bu kapsamda birkaç örnek verecek olursak duvar üzerine harita çizimi yaptırmak son derece yaratıcı olabilir. Bununla birlikte ilgi alanınızla alakalı olarak birtakım süslemeler yapmanız da mümkün olacaktır.
Ayrıca beton renginin kapalı bir renk olması sebebiyle farklı renklerde süslemeler ile ortamı daha da hareketlendirebilirsiniz.
Endüstriyel Tasarımlar
Eğer bir atölyeye sahip iseniz bu durumda beton görünümlü duvar seçenekleri sizler için oldukça isabetli bir tercih olacaktır. Zira bu duvar tarzı atölyeye hem nostaljik hem de modern bir hava katmaktadır. Ayrıca duvarlar üzerine asacağınız tablolar ile resimlerin etkisini daha da artırabilirsiniz.
Taş ve Tuğla Dekorları
Beton görünümlü duvara sahip olmanız halinde birbirinden güzel taş ve tuğla desenlerini uygulayabilirsiniz. Bu sayede ortaya oldukça doğal ve otantik bir görüntü çıkacaktır. Öyle ki bu görüntü sizlere ferahlık verecek ve yorgun günlerinizin stresini atmanızı sizlere sağlayacaktır. Bununla birlikte eğer duvarın yakınında bir cam var ise bu durumda beton ve duvar ikilisi süper bir kombin oluşturacaktır. Böylelikle huzurunuz katlanarak artacaktır.
İşte gördüğünüz üzere beton duvarlar ile birbirinden farklı ve güzel tasarımlar elde etmek mümkün olmaktadır. Ancak bunu gerçek beton ile yapmanız her zaman mümkün olmayabilir. Bunun yerine ise beton görünümlü boya kullanmak en makul ve mantıklı seçenek olmaktadır. Bu kapsamda ise sizlere biraz da bu konu hakkında bilgi vermek isteriz.
İç ve Dış Cephe Boyama
Beton görünümlü boya sayesinde hem iç hem de dış cepheleri boyayabilmeniz mümkündür. Bu kapsamda beton renginde bir görünüm elde edebilecek ve geri kalan tasarımı dilediğiniz gibi yapabileceksiniz. Bu kapsamda sınırlarınızı hayal gücünüz belirleyecektir.
Ayrıca bu yöntem ile sadece duvarlarınızı beton rengine kavuşturmak ile kalmayacak aynı zamanda da duvarlarınızı tadil ederek kullanım ömürlerini artıracaksınız. Bu kapsamda özellikle dökülen ve nemlenen duvarlarınız için çok ideal bir tercih olacağını sizlere belirtmek isteriz. Üstelik ücret olarak da son derece makul fiyatların ortaya çıkacağını belirtmek gerekir.
İşte sizler de bu güzel tasarım türünden faydalanabilir ve istediğiniz her yere farklı bir soluk getirebilirsiniz. Bu kapsamda sizlere yardımcı olmaktan da memnuniyet duyacağımızı ifade etmek isteriz. Eğer bu konu ile ilgili saha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizlere gerekli bilgileri içeren geri dönüşler yapılacaktır. Böylelikle sizler de beton görünümlü duvar tasarımları ile yakın zamanda tanışabilirsiniz.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.