Beton duvar kaplamalar

Beton duvar kaplama renkleri

Günümüz trendleri artık moda olan ürünler dahilinde şekillenme gösteriyor. Bazı zamanlarda gösteriş ön plana çıkıyor ve moda oluyor bazı zamanlarda ise sadelik ve doğallık ön plana çıkıyor ve o yılın trendi oluyor. Beton duvar renkleri de bu yıl kabul gören sadelik ve doğallığı öne çıkarıyor.

Son yıllarda modanın belirleyici ölçütlerinden olan doğallık beton duvar rengi ile yaşam alanlarının minimalist düşünce tarzı ile şekillenmesine olanak sunuyor. istenilen tonlarda beton duvar renkleri elde ediliyor ve yaşam alanlarında yüksek kalite standartı oluşturuluyor. Beton rengi genel itibari ile gri bir renk gösterir.

Ancak insanların istekleri birbirinden farklı olduğundan beton rengi yalnızca standart olan gri renkten farklılık göstermekte ve birbirinden farklı çeşitlerin imal edilmesi sağlanıyor.

Beton Rengi Duvar

Doğal mekanların yaratılmasında başlıca kriter olarak renk seçimi öne çıkıyor. Duvar renkleri itibari ile alanlar hakkında genel bilgiler sunan özelliklerden biri oluyor. Seçilmiş olan rengin koyuluğu veya sadeliği alanlar hakkında genel bir izlenim oluşturmaya yarar. Bu alanların ne tür alanlar olduğu ve amaçla kullanıldığı hakkında bilgiler sunar.

İnsanların algısında bir etki sağlayan beton rengi duvar boyaları piyasaya çıktığı ilk anda soğuk atmosfer oluşturması ile karşılansa da şimdilerde birbirinden farklı renklerle üretilen bu boyalar beğenilen bir forma ulaşmayı başarmıştır.

Beton duvar boyaları uygulandıkları alanlarda sofistike bir tarza sahip olması ile dikkat çekici unsurlar oluşturmayı başarıyor. Mekanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanılan beton duvar renginin bu kadar çok tercih edilmesinde sofistike bir görünüme sahip olması önem yaratıyor.

Uygulama Alanları

İlk olarak kafe ve restoranlarda öne çıkan duvar rengi boya uygulaması potansiyel müşterilerin dikkatlerini bir hayli çekmiştir. Beton duvar renkleri kişilerde algıda seçicilik yaratmış olup müşteri kitlesinin en çok duvar rengi boya uygulamalarının yapıldığı yerlere yönlenmesine neden olmuştur.

Çünkü yapılan araştırmalar gösteriyor ki beton rengi gibi doğal ve sadelik içeren renkler insanlara güven duygusu veriyor. Bu nedenden dolayı insanların bu tür yerleri seçmeleri artış gösteriyor. Piyasaya ilk sürüldüğü sıralarda binaların dış cephelerinden sıklıkla uygulanan beton duvar renkleri zaman geçtikçe yavaş yavaş iç cephelerde de tercih edilir olmaya başlamıştır.

Beton renginin bu kadar çok tercih edilmesinde güven duygusu oluşturmasının yanı sıra diğer renkler ile başarılı bir şekilde entegre olması özelliği yatıyor. Böylelikle kaliteli dekor çalışmalarının yapılmasında öncelikle kullanılan bir boya çeşidi oluyor. 

Renk Tonları

Hem iç hem de dış cephelerde rahatlıkla kullanılan beton rengi duvar boyası olarak standart bir boya mevcut bulunmuyor. Renk tonlar tamamen kişilerin kendileri tarafından ayarlanıyor ve ana renklerin karışımı ile ara renklerin ortaya çıkması sağlanıyor. Beton rengi duvarlar bir sıva görünümüne sahip iken farklı tonların elde edilmesi ile dekoratif alanlara tasarımsal farklılık kazandırılıyor.

Gri beton renginin elde edilebilmesi için beyaz, kahverengi ve siyah tonlar orantılı miktarlarda karıştırılıyor ve ortaya beton renginin çıkması sağlanıyor. Beton duvar renklerinin tercih edilme sıklığı yalnızca görselliğe kazandırdığı estetiklik değil aynı zamanda sağlıklı bir boya çeşidi olmasıdır da.  Beton duvar renkleri ile boyanan duvarların nefes alması son derece mümkündür.

Dışarıdan içeriye hava almayan boya içerideki havayı da dışarıya çıkarmayı sağlıyor. Suya karşı dayanıklı olan bu boya çeşidi kullanıldığı mekanlarda nemli havanın absorbe edilmesinde oldukça etken oluyor. İstenilen renk tonları birbiri ile karıştırılıyor ve birbirinden farklı beton duvar renklerinin elde edilmesi sağlanarak estetik alanların oluşturulması mümkün oluyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.