Beton duvar kaplama

Beton duvar kaplama ;

Birbirinden şık görünümlü beton duvar sıva kaplama örnekleri,Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

beton duvar kaplama, dekoratif beton sıva

İster işletmenize isterseniz de kendi konutunuza hem iç cephe hem dış cephe beton rengi boya yaptırarak son derece modern ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Peki bu boya nedir, neden ve nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı sabırla okumanızı sizlere tavsiye ediyoruz.


Beton sıva kaplama duvar nedir ?
Beton rengini hepiniz bilirsiniz. İşte bu renkte bir boya ile duvarların boyanması son zamanlarda bir hayli popüler olan konulardan birisi. Bu sayede oldukça estetik bir görünüm elde etmek mümkün olduğu gibi masrafının da çok az olması insanları bu yöne doğru yöneltmektedir.
Bu boya hem iç mekanlara hem de dış mekanlara yapılabilmektedir. Ancak başarılı bir şekilde yapılabilmesi için birtakım kurallara riayet edilmesi gerekmektedir. İşte bu kuralları yazımızda sizler için paylaşacağız ve beton rengi boyanın avantajları hakkında da sizlere bilgiler vereceğiz.

brüt beton duvar kaplama

Uygulamada Dikkat Edilecekler
Öncelikle bu uygulamaya başlamadan evvel hem kendinizin hem de sevdiklerinizin can güvenliğini sağlayınız. Aslında büyük bir tehdit olmasa da gözünüz, ağzınız ve cildiniz gibi hassas noktalarınızı koruma altına almanızda fayda bulunmaktadır. Çocuklarınızı da boyadan uzak tutarsanız daha iyi olacaktır.


Bu kısa uyarıdan sonra boya yapılacak dış cephe duvarının hazırlanması gerekmektedir. Bu kapsamda duvarı düzleştirmek için zımparalama işlemini yapmanız gerekmektedir. Böylelikle düz bir hal alacak duvara astar çekme işlemlerine başlayabilirsiniz. Eğer çukurluklar varsa bunu gidermek için boşlukları doldurabilirsiniz.
Astar çekme işlemi de bittikten sonra boyamaya başlayabilirsiniz. Boyama sırasında ise her tarafı eşit bir şekilde boyamaya dikkat etmelisiniz. Bu kapsamda homojen bir karışım çok önemlidir. Daha sonra ise duvarı kurumaya bırakabilirsiniz.
Aman Dikkat
Yukarıda bahsettiğimiz işlemler ana adımlar olarak adlandırılabilir. Ancak bunlarla birlikte dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar daha bulunmaktadır ki bunlara uymaz iseniz istediğiniz gibi bir başarıya ulaşabilmeniz mümkün olmayacaktır.
Bu hususlardan ilki tüm işlemlere başlamadan önce duvarın su izolasyonu tesisatının tam olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. İkinci olarak tüm aşamaları bitirdikten sonra duvarın suya maruz kalmasını engellemeniz gerekmektedir. Bu kapsamda duvarın yüzeysel olarak kuruması için 24 saatlik süre zarfına önem göstermelisiniz. Bu sürede yağmur vb. durumlardan duvarınızı korumalısınız.
Renklendirme Çalışmaları
Bu boya işlemleri ile duvarınızın ömrünü uzatma imkanı elde edeceksiniz. Zira bu yöntem duvarın nefes almasına katkıda bulunmakta ve nem almasını da engellemektedir. Bunun yanı sıra duvarınızı renklendirerek daha da güzel bir görsel elde etmeniz de mümkündür. Bunun için boya ustaları birbirinden farklı tasarımları sizlere sunacaktır.
Uygulamanın Faydaları
Bu yöntem ile duvarınızın ömrü uzayacak iken aynı zamanda da daha güzel bir görsel elde edilecektir. Böylelikle eğer bir işletme sahibi iseniz müşteri sayınız da bir hayli artacaktır. Bu sayede duvarınıza yapmış olduğunuz masraf sizlere kat be kat fazlasını getirecektir.
Ayrıca beton rengi boya fiyatları da oldukça makul düzeydedir. Dolayısıyla güzel bir görüntü elde etmek için çok da fazla bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.
Uygulama Alanları
Yukarıda kısa bir şekilde belirttiğimiz üzere bu yöntemi hem işletmelerinizde hem de konutlarınızda kullanabilirsiniz. İç ve dış cephe uygulamaları bulunan bu yöntem ile birlikte çok daha estetik görünümler sizleri beklemektedir.
Ayrıca eskimiş duvarlarınızı bu yöntem sayesinde daha yeni gösterebilmeniz de mümkün olacaktır. Böylelikle daha büyük masraflardan da kurtulacaksınız. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Sizlere en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.