Tarz sahibi mekanlar için beton duvar dekorasyonları

Tarz Sahibi Mekanlar İçin Beton Duvar Alternatifi

Günümüzde insanların eskiye nazaran daha sistemli bir hayat yaşadığı aşikar. Bu durum beraberinde  yaşadığımız, çalıştığımız ortama ve kullandığımız eşyalara da sirayet ediyor. Artık her konuda daha dikkatli ve titiziz. Çünkü sınırsız alternatifimiz mevcut. Bu yüzden her konuda özenle ve dikkatle karar veriyoruz.

Yeni açtığınız ya da yeniden tasarıma gittiğiniz ofisiniz ya da restoranınız fark yaratsın istemez miydiniz? İnsanlar mekana girer girmez ortamın büyüsüne kapılsın ve kendilerini oraya ait hissetsin istiyorsanız size yepyeni bir tercih sunuyoruz: brüt beton duvarlar.

Bu yazımızda sizlere bu uygulamanın hangi mekanlarda kullanılabileceği ve nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Çünkü örnek resimleri gördüğünüzde yaptırmaya karar vereceğinizden eminiz.

İmitasyon beton duvar Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle brüt beton duvar yapılacak duvarlar işleme hazır hale getirilmelidir. Duvarda beton malzemesinin yapışmasına engel olan ya da yapışmayı azaltan kir veya leke varsa onlardan arındırılmalıdır. Duvarda kabaran yerler varsa bu kabartılar dökülmeli, büyük derin oyuklar varsa dolgu malzemesi ile doldurulmalıdır. İşlem görecek duvar kuru, temiz, sağlam ve mümkün olduğunca pürüzsüz olmalıdır.

Beton duvar dekorasyonları

Eğer duvar ilk defa işlem görecekse yeteri kadar beklenmeli ve bu işlem için uygun olup olmadığı gözlemlenmelidir.

Daha sonra bu yüzeye, seçmiş olduğunuz beton sıva rengine uygun astar atılmalıdır. Genellikle astar olarak seçtiğinizden daha koyu bir renk tercih edilir. Bu şekilde ortama derinlik katmak daha kolaydır. Kuruyan astar üzerine heyecanla beklenen beton sıva yayılması aşamasına geçilebilir.

Uzman Kadromuzla Hizmetinizdeyiz

Bir işin en güzel aşaması tabi ki sonuç kısmıdır. Çünkü yapmış olduğunuz çalışmanın sonucunu görecek ve mutlu olacaksınızdır ama bir o kadar da dikkat ve özen ister. Bu aşamaya kadar gelen çalışmayı berbat etmek istemezsiniz.

İşte ustalarımız da bu dikkat ve özenle çalışarak size en güzel sonucu sunmak için azami gayret gösterecektir. Son aşama olan beton sıva ustalarımızın maharetli elleriyle ve mala aracılığıyla dikkat ve özenle duvarınıza uygulanır. Bu uygulama sırasında müşterinin istediği kalınlıkta ve desende olacak şekilde uygulama yapılır. Bu aşamada sıva kurumadan istenilen düzeltme ve değişikliklerin de yapılması mümkün olacaktır.

Bu şekilde istediğiniz renk ve desendeki imitasyon duvarınız tamamlanmış olacaktır. Bundan sonra tek yapmanız gereken duvarınızın kurumasını beklemek. Kuruma aşamasında ortam sıcaklığı beş derecenin altına düşmemeli ve işlem gören duvar ıslanmamalıdır. Olağanüstü bir durum olmadığı sürece tüm iklim koşullarında uygulanması mümkündür. Bu şartlarda 24 saatte kuruyan duvar, birkaç gün sonra tamamen kendini gösterecektir.

Brüt Beton Duvara Ek Uygulamalar

Beton görünümlü duvarınızı biraz daha renklendirmek istiyorsanız küçük dokunuşlarla bunu yapabilirsiniz. Mesela sıklıkla tercih edilen, şimdilerde hemen hemen her kafede, ofiste görmeye alıştığımız kültür taşları bu iş için oldukça uygun. Genellikle kolonlar üzerine kültür taşı uygulandığını ve sonra tablolar, saatler ve benzeri objelerle renklendirildiğini görmüşsünüzdür. Hatta bu uygulamaya bir de ışıklandırma eklendiğinde görsel bir şölene dönüşmektedir. Uzaktan sihirli gibi görünen bu duvar dekorasyonu görenleri kıskandıracaktır.

Ticari bir mekan işletiyorsanız müşteride ilk izlenimi oluşturan mekanın tasarımıdır. Tüm bu saydıklarımız ise size bir mekanın duvarında bulunabilecek her şeyi sunuyor.

İmitasyon duvar diye de duyabileceğiniz bu dekorasyon filmlerde gördüğünüz ve hayranlıkla baktığınız mekanlara sahip olma şansını sunuyor size. Sıklıkla grinin her tonunda tercih edilen, mekana doğal ve işlem görmemiş havası katan bu mat görünüm mekana modern bir hava katacaktır. Üstelik bu dekoratif duvarlar benzerlerine nazaran çok daha az maliyetli olacaktır.

Brüt beton dekoratif sıva uygulamaları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.